החבורה הישראלית חוגגת על הפודיום בספרד | צילום: פטריק פולאק, אתר התחרות

כבשו את קטלוניה! באליפות העולם לנוער בגלשני רוח בדגם ביק (דגם תחרותי קדם אולימפי המותאם לצעירים, א.י.) שהסתיימה בשבת האחרונה בטרגונה, ספרד, זכו שני שייטים צעירים ממועדון השייט בני הרצליה בקטגוריה של עד גיל 15. דניאל בסיק תשתש (13) שזכה באליפות אירופה האחרונה באותה קטגוריה השלים דאבל לאחר שזכה גם באליפות העולם. בתחרות המקבילה בבנות זכתה אלה בנבנישתי (14) אף היא במקום הראשון. 2017 מסתמנת כשנה יוצאת דופן מבחינת המועדון ההרצלייני שהעמיד אלופים רבים, ומיצב את עצמו כבין המובילים בישראל בתחום בגילי הנוער, כשהשאיפה היא כמובן להתבסס גם בגילים הבוגרים יותר.

ההישג המיוחד של המועדון מצטרף להצלחה הישראלית הכללית באליפות הזו, כשגם בקטגוריה השניה של עד גיל 17 זכו שני ישראלים, רועי הלל בבנים ולינוי גבע בבנות. קבוצת השייטים הזו צפויה לגדול יחד ולהוות פקטור בענף האולימפי, שהוא היחיד בו לישראל יש מדלית זהב אולימפית (גל פרידמן באתונה 2004, א.י.).

אלה בנבנישתי. הישג יוצא דופן | צילום: פרטי

אביתר מור, המנהל המקצועי של מועדון השייט בבני הרצליה, אמר לאחר התחרות למיינט: "לגבי דניאל, הוא עשה הכנה מאוד טובה במהלך השנה, הוא ניצח ברצף את כל התחרויות. ככה שכמו שדיברנו על אליפות אירופה, היה ברור שהוא מכוון לאליפות העולם מבחינה מנטלית, בלי רגע של משבר, בלי להתבלבל. הוא היה סופר חד לאורך כל התחרות. הוא יותר בכל המדדים משאר הגולשים, הוא יותר טכני, יותר מהיר. הוא אמנם עדיין ילד אז עדיין קשה לדעת, אבל השאיפה הוא שהוא יצליח גם בדגמים הבוגרים יותר".

לגבי אלה, היא עברה תהליך לאורך כל השנה, מרגע שחזרנו מאליפות אירופה האחרונה, בה גם הייתה קרובה למדליה. היא עשתה עבודה מאוד אינטנסיבית, עם מאמן מנטלי וזה בא לידי ביטוי בתוצאה. בשורה התחתונה היא באה מאוד מאוד בטוחה וחדה לתחרות. היא כמעט ולא עשתה טעויות, ושימרה את עצמה בראש הטבלה. מהיום השני היא הייתה ראשונה כמעט עד לסוף".

בסיק תשתש לאחר הזכיה | צילום: פטריק פולאק, אתר התחרות