מרים חנון (בלבן) . צילום: נועה פוירשטיין, באדיבות בנות הרצליה

בנות הרצליה רשמה את נצחון הבכורה של העונה אמש (ב') במסגרת המחזור השני של ליגת העל בכדורסל נשים, לאחר שניצחה את הפועל פ"ת 59:74.


הקבוצה ההרצליינית שהפסידה למכבי אשדוד החזקה עם פתיחת העונה, הציגה מחצית שניה מעולה (18:34 להרצליה בחצי השני) שעשתה את העבודה והשאירה את הנצחון במבצר היובל.


שחקנית הקבוצה מרים חנון, שחזרה אחרי 4 שנים במכללות וצפויה להיות אחת מהשחקניות החזקות העונה בקבוצה, הובילה את בנות הרצליה ליתרון מוקדם 6:16, וסיימה את הרבע הראשון עם 11 נקודות (18 בסה"כ במשחק). עם זאת, הקבוצה מפתח תקווה החזיקה מעמד ועד למחצית המשחק היה מאוזן לחלוטין (41:40 לפתח תקווה במחצית). אלא שאז כאמור הרצליה החלה להציג את מגוון כלי ההתקפה שלה כשיותר מ-5 שחקניות קולעות יותר מ-10 נקודות, מנגד הזרות של פתח תקווה החלו להתעייף והסיפור נגמר.


"התכוננו כמו שצריך למשחק הזה. במחצית, כשקצת הורדנו את הראש, נכנסנו לחדר ההלבשה והחלטנו שאנחנו משחקות ביחד", סיפרה המצטיינת מרים חנון, בראיון לאתר האינטרנט של קבוצתה, "בהגנה הצלחנו לעצור את השחקנית המובילה שלהן, בריטני סייקס, דבר ששמנו עליו דגש מרכזי. אני מודה לקבוצה שלי שעזרה לי להכנס למשחק".

אופיר בנט (בלבן) מול צליל וטורי מפ"ת. צילום: נועה פוירשטיין, באדיבות בנות הרצליה


קלעו לבנות הרצליה: מת'יה אג'אוון (6 ריב', 5 אס') ומרים חנון 18 נק' כ"א, בריאנה ריצ'ארדסון 17 (13 ריב'), ניקי גרין 11 (13 ריב'), אופיר בנט 10. כן שותפו: ליעד אורבך, נגה פלג פלץ, מיכל גילת ועדן כהן.


להפועל פתח תקווה: בריטני סייקס 23 נק',( 6 ריב', 4 אס'), אלכסיס פטרסון 15 נק', שאקיה לירי 9 נק' (15 ריב', 7 איב'), שהד עבוד 8, רעות מסילתי וצליל וטורי (3 ריב', 3 אס') 2 כ"א. מאיה איסרוב והדר רפאל שותפו ולא קלעו.


כבר מחרתיים (ה', 19:00, אולם אביב) יתקיים משחקה הבא של הרצליה כאשר היא תפגוש את מכבי רעננה שעדיין לא נוצחה העונה, לדרבי מרתק.