אורבך בעת קבלת ה-MVP של גמר גביע המדינה לנערות | צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

סאגת בקשת שחרורה של ליעד אורבך ממכבי רעננה, שהובאה ב"מיינט רעננה" בהרחבה לפניי כחודשיים עשויה להגיע לסיומה מחר (ב'). כזכור, השחקנית פנתה לאיגוד הכדורסל בבקשת שחרור מיידית ללא תמורה מקבוצת מכבי רעננה, בטענה שיש בידיה הבטחה לשחרור כזה שניתנה לה על ידי מחלקת הנערות של מכבי רעננה המופעלת על ידי עיריית רעננה.

עם זאת, קבוצת הבוגרות של מכבי רעננה, טענה מנגד שההבטחה שניתנה לאורבך ששותפה בקבוצה בעונה שעברה, אינה תקפה לגבי הקבוצה הבוגרת ואינה ניתנה על ידי אדם המוסמך לכך. תגובת הקבוצה אף היא הובאה במלואה ב"מיינט".

בינתיים, נודע ל"מיינט", שמכבי רעננה פנתה היום (א') בהליך נפרד לאיגוד הכדורסל והתלוננה כנגד בנות הרצליה והשחקנית, מאחר שהאחרונה שותפה לכאורה במשחק אימון של הקבוצה מול בני יהודה ביום חמישי האחרון. בין השאר טוענים ברעננה כי "בשלב זה וכל עוד לא הוחלט אחרת השחקנית רשומה בדין במכבי רעננה ואיננה רשאית לשחק או להתאמן בשום אגודה אחרת ללא הסכמת מכבי רעננה. הסכמה שלא ניתנה". בקבוצה דורשים כי גם השחקנית וגם הקבוצה יזומנו לדיון משמעתי וייענשו. 

אורבך נחשבת לאחת מהכדורסלניות המוכשרות ביותר בדורה, והיא אף זומנה יחד עם בת גילה שיר תירוש (אף היא מקבוצת הנערות של מכבי רעננה) לסגל הרחב של נבחרת ישראל בוגרות באוגוסט האחרון. 

ליעד אורבך | צילום: אריאל ימיני

פיני אורבך, אביה של ליעד אורבך, אמר היום כי הקבוצה ממשיכה להתעמר בבתו.

ממכבי רעננה נמסר: "ליעד אורבך היא עדיין שחקנית של מכבי רעננה ואף רשומה באיגוד הכדורסל ככזו. אנו מתפלאים על מועדון שמרשה לעצמו לאמן ולהעלות למשחק שחקנית של מועדון אחר - גם אם מדובר במשחק אימון".

טרם נמסרה תגובתה של קבוצת בנות הרצליה.