בני הרצליה אמנם נוצחה הערב (חמישי) בפולין בידי אוסטרוב 65:64, אבל ההפסד המינימלי הספיק לה בכדי לעלות לשלב המוקדמות האחרון של היורופקאפ וזאת בזכות הניצחון בעשר הפרש (74:84) שהשיגה בבית בשבוע שעבר.

בעקבות הניצחון בסיכום שני המשחקים, העפילה הרצליה לדו קרב כפול מול פורטו מפורטוגל, כשהמנצחת תעפיל לשלב הבתים של המפעל האירופי.

הרצליה הגיעה, כאמור, למגרש בפולין, בידיעה שהפסד בהפרש של עד תשע נקודות יספיק לה כדי להעפיל. המשחק היה שקול וצמוד מהרגע שיצא לדרך ולראייה – אף קבוצה לא ניצחה אף רבע בפער של יותר משלוש נקודות.

מיקי גורקה, מאמן בני הרצליה. מרחק נגיעה משלב הבתים. צילום: ראובן שוורץ

ברבע הראשון עוד העלה תום מעיין את הרצליה ליתרון חמש – 9:14 ובהמשך 12:17, אולם הפולנים סיימו את הרבע בריצת 0:5 ובתום עשר דקות התוצאה היא שיוויון 17:17.

המגמה נשמרה גם בפתיחת הרבע השני, אולם באמצע הרבע החלו הפולנים לברוח ודקה להפסקה עלו ליתרון שש, שהיה למעשה פיגור ארבע בסיכום הכללי – 26:32 מקומי. חמש נקודות רצופות של טוריאן גרין, המצטיין בשורות הרצליה הערב (19 נק'), קבעו כי תוצאת המחצית תהיה 31:32 בלבד למקומיים.

ברבע השלישי שוב נצמדו הקבוצות זו לזו. הרצליה הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון לקראת סיום הרבע ולרבע האחרון עלתה הקבוצה מהשרון ביתרון נקודה 46:47.

ארבע נקודות רצופות של ג'ף אדריאן, במשחק סולידי של תשע נקודות ו-15 כדורים חוזרים, העלו את הרצליה ליתרון חמש, 47:52, שבע דקות לסיום וקצת פחות מארבע דקות לבאזר, קבע שון דוסון יתרון שיא להרצליה, 54:60.

טוריאן גרין, המצטיין בשורות הרצליה. צילום: יאיר שגיא

בשלב זה הרפתה הרצליה את הרגל מהדוושה, הפולנים רצו 11:4 ו-15 שניות לסיום החזירו לעצמם את היתרון. ג'ף אדריאן עוד ניסה לנצח את המשחק עבור הרצליה, אבל החטיא, מה שלא שינה יותר מדי. הרצליה מפסידה אבל חוגגת את הכרטיס לשלב הבא, אבל גם המאמן מיקי גורקה יודע שיכולת כזאת לא תספיק. הקבוצה מסרה רק חמישה אסיסטים וקלעה ב-38 אחוז מהשדה (23/60) ורק 47.8% מהעונשין (11/23).

קלעו להרצליה: גרין 19 נק' (4 ריב'), דוסון 15 (4 ריב'), ארצ'י (6 ריב'), אדריאן (15 ריב'), 9 כ"א, תום מעין 5 (5 ריב'), ת'יימס 4, קנסביץ' 3. סינגר ורוזנברג שיחקו ולא קלעו.

ביום שלישי הקרוב תארח את פורטו במשחק הראשון ושבוע לאחר מכן תצא לפורטוגל בניסיון לשוב לשלב הבתים של המפעל שנה שנייה ברציפות.

כזכור, אשתקד העפילה הרצליה לשלב הבתים השני של המפעל. הקבוצה הוגרלה בשלב הראשון לבית F שכלל את אקדמיק סופיה (בולגריה), פארדוביצה (סלובקיה) וסטיאווה בוקרשט (רומניה), ממנו העפילה לשלב הבתים השני שכלל את קורמנד מהונגריה, מינסק מבלארוס ונאנטר הצרפתית, שזכתה בסופו של דבר במפעל.