ההחתמה שהפתיעה את עולם הכדורסל. שון דאוסון | צילום: ראובן שוורץ

בני "רב בריח" הרצליה, כדאי שתתרגלו לצליל הזה. הקבוצה המקומית אומצה על ידי חברת המנעולים המפורסמת. במסיבת עיתונאים חגיגית ושאפתנית שנגעה בכל צדדיה, הן המקצועיים והן הכלכליים של הקבוצה, פתחה הקבוצה את העונה.

ראשון דיבר לני רקאנטי, בעלי הקבוצה מזה 24 שנה, שאמר: "זה לא סוד שאנחנו שואפים להגיע הכי גבוה שאפשר. התקציב שלנו השנה עומד על כ-9 מיליון שקל, שזה תקציב שיא. עשינו את זה כדי לאפשר המשכיות של שחקנים. של המאמן. אנחנו רואים בזה חשיבות עליונה שיישארו שחקנים שהאוהדים יהיו יכולים להזדהות איתם. כמובן שזה מצריך משאבים יותר גדולים. אני חושב שתהיה לנו תהיה קבוצה מאוד אטרקטיבית שכולנו נהנה ממנה".

לגבי שאלת האולם אמר רקנאטי: "כדי לקדם את הקבוצה חייבים אולם חדש. אני קורא לכל הגורמים העוסקים בנושא. אני יודע שראש העיר איתי בנושא הזה ומנסה לעזור כמה שאפשר. בוא נקווה שזה ירקום עור וגידים".

לשאלת אחד העיתונאים שתהה מדוע חלק גדול מתקציב הקבוצה מגיע מהתושבים, השיב ראש העירייה פדלון: "קבוצת הכדורסל היא במרכז עשיית הספורט בעיר. כשאני מגיע לאולם והאולם מלא יש מאות ילדים שמחים, ולאחר סיום המשחק, הם רצים לכיוון השחקנים זה שווה הכל. ואנחנו נשקיע בקבוצה הזו. הקבוצה הזו היא קבוצה מצליחה, קבוצה החשובה לנו. והיא נותנת שמחה לתושבים, היא קבוצה נהדרת ואין עם זה בעיה".

לני רקנאטי משמאל, פדלון באמצע ושמואל דונרשטיין מרב בריח | צילום: ראובן שוורץ

לגבי השאלה הבוערת של אולם חדש, ענה ראש העירייה: "יש לנו שטח, איתרנו שטח בגליל ים. במקום מרכזי. מדינת ישראל ושרת התרבות יצטרכו לקבל החלטות בחודשים הקרובים. אני מקווה שנקבל את התקצוב, אנחנו נשלים מה שצריך. יהיה אולם - אני מבטיח לכם".

אלדד אקוניס, יו"ר המועדון הודה לכל התומכים בקבוצה, אך הוסיף, "זה עדיין לא שם אותנו בחלק העליון של התקציבים בליגה, אלא במקום טוב באמצע. אבל אנחנו מרגישים שהתקציב הזה נתן לנו את האפשרות לבנות קבוצה שיכולה להתמודד בגובה העיניים מול כל הקבוצות בליגה. בזכות הגידול בתקציב יכולנו ליצור המשכיות, דבר שלא הצלחנו לעשות בשנים קודמות. כל השחקנים שהחתמנו בקיץ חתמו לשנתיים וחלקם גם לשלוש שנים. זה לא סוד ששמנו את היד שלנו על אחד השחקנים הכי מבוקשים בקיץ הזה, ומישהו שלדעתי הוא הישראלי הכי טוב בליגה וזה שון דאוסן. אם שון ימצה את הפוטנציאל שלו הוא יוכל להגיע לרמות הגבוהות ביותר".

מיקי גורקה, שיתחיל את שנתו הרביעית בקבוצה, אמר: "האמון שלני וטל רקנאטי (בעלי בני הרצליה, א.י.) ואלדד אקוניס (יו"ר הקבוצה, א.י.) נותנים בי בטח בימים האלה זה דבר שאינו מובן מאליו. ברמה הקבוצתית אני חושב שבשנתיים האחרונות קרו דברים טובים. הצבנו איזה רף שאנחנו רוצים לעמוד בו. בני הרצליה היא קבוצת צמרת בכדורסל הישראלי, שזו המטרה הראשונה שלנו".

אני שמח מאוד על ההמשכיות. אני מאוד שמח שצוות העוזרים שלי ממשיך איתי, שזה אלון שטיין ואיי ג'יי מיטניק. שיש להם המון זכויות בהצלחה של הקבוצה בשנה שעברה. כרגע היעד והמטרה שאנחנו מתרכזים בה זה אירופה. ביום ראשון יש משחק מאוד מאוד קשה נגד קבוצה טובה. אנחנו מאוד רוצים להיות באירופה. הולכת להיות לנו שנה אירופאית ארוכה, וחובת ההוכחה היא עלינו. לא פחות חשוב שאנשים שיבואו לראות אותנו השנה ייהנו, וכיף זה חלק שחשוב לי בתור מאמן שיהיה לשחקנים ולמי שבא לראות אותנו. לא צריך לפחד מהדבר הזה. הכי חשוב רק שנהיה בריאים ושתהיה לכולנו שנה טובה".

בני הרצליה מודל 2017/18 | צילום: ראובן שוורץ

תום מעיין, שהוצג בתור הקפטן החדש אמר: "בשבילי זה כבוד גדול להיות ממונה כקפטן בני הרצליה. אני חושב שהקבוצה בגרף עלייה בשנים האחרונות. וממש כבוד לי להיות חלק בלתי נפרד מהקבוצה הזו. אני חושב שהשנה עם ההמשכיות ועם שחקנים שחזרו יש לנו פוטנציאל גדול להגיע רחוק"