אור לאומי והמאמן מיקי גורקה | צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

לקראת סוף העונה שעברה, כשנראה היה שאור לאומי (20, 1.94 מ') סוף סוף מצליח לקבע את מעמדו כישראלי הבולט בבני הרצליה לצד כארם משעור, הוא נדבק במחלת הנשיקה. חצי שנה עברה מאז, ובזמן שהקבוצה ההרצליינית עתידה לפתוח את משחקיה ביורוקאפ בסוף החודש (24.9, משחק בית מול אוסטרוב הפולנית), לאומי עדיין נמצא בשלבי התאוששות. ובכל זאת, גם אם הפריצה הגדולה שלו התעכבה בשנה, ניכר שמבחינתו השנה הזו הולכת להיות השנה שלו. 

את הראיון איתו ערכתי מספר שעות לפניי התבוסה הכואבת של הנבחרת הלאומית ומבלי להתחשב בו, ועם זאת לא מן הנמנע שדווקא הקמפיין המאכזב הזה של נבחרת ישראל הוא זה שיקפיץ את לאומי, ואת שאר חבריו לנבחרת העתודה הקודמת, יחד עם אלו של זו הנוכחית, אל המדים הלאומיים. כך או כך, הרצליה השנה עם מספר רב של ישראלים מבטיחים אמורה להיות מושכת במיוחד עבור אוהדי הכדורסל הישראלי, לא מעט בשל לאומי וחבריו הישראלים לסגל.

אור, איך היה בהרצליה בעונה הקודמת?

"האמת שהייתה עונה מדהימה, נהניתי מכל רגע. המועדון הזה הוא המקום לצעירים. מקום שמשפר אותך ומפתח אותך בכל המובנים. הייתה שנה מדהימה".

העונה הזו מבחינת מסוימות הייתה אמורה להיות עונת הפריצה שלך, הרבה בגלל פציעות ושינויים בסגל, הצלחת להוכיח את עצמך עד שהגיעה המחלה.

"כן, אני חושב שבתור צעיר הייתי צריך להיות מוכן להזדמנות שלי. אני חושב שלקחתי את ההזדמנות הזו בשתי ידיים. היו פציעות, אבירם זליקוביץ' עזב, אבל באתי והוכחתי את עצמי כשחקן לגיטימי בליגת העל, וזה חלק מאוד חשוב בהתקדמות של שחקן צעיר, לקחת את ההזדמנויות הקטנות האלה".

במדי נבחרת העתודה. הגיע הזמן לחילופי משמרות? | צילום: פיב"א

מהן הציפיות שלך מהעונה הקרובה?

"קודם כל אני רוצה לחזור לכושר. הייתי חולה עכשיו כמה חודשים, ככה שלאט לאט אצטרך להיכנס לזה. וכמובן המטרה היא לתת תפוקה עוד יותר טובה מאשר בשנה שעברה. אני עדיין צעיר ואני צריך לעבוד קשה כדי להשתפר".

לאן אתה שואף בהמשך הקריירה?

"אני חתום לעוד שנתיים בבני הרצליה, אני רוצה להשאר בקבוצה בשנתיים האלה. אני רוצה להיות הכי טוב שאני יכול בשנתיים האלו. להגיע למצב שאני שחקן מאוד מאוד משמעותי. אני מאוד רוצה לזכות לתואר, בכלל בתור שחקן השאיפה שלי בכל קבוצה שאהיה בה זה לפני הכל להביא תואר למועדון. זו המטרה, ומשם לעלות ולהתקדם. כל אחד רוצה להגיע לשחק באירופה".

כן, כל אחד רוצה להגיע ל-NBA, כולם רוצים להגיע ל-NBA.

"כן, לפחות לשאוף לשם".

יש לך שחקן שאתה לומד ממנו, שואף להיות כמוהו?

"קובי בראיינט תמיד היה השחקן שאהבתי, היו לי פוסטרים בחדר שלו. אבל היום, אין ממש מודל לחיקוי. אני מאוד אוהב לעקוב אחרי המקצוענים האלה שקמים בבוקר, לא לוקחים את זה בחצי כוח, אלא עד הסוף. מהם אני לומד, מהם אני לוקח השראה, לשמור כל הזמן על מקצועיות מקסימלית. זה הכי חשוב בעיני בתור שחקן".

לאומי עם ג'ף אדריאן וחליל קנאסביץ'. עונה מדהימה | צילום: אורן אהרוני

גם נבחרת העתודה שהשתתפת בה, וגם העתודה שבאה אחרייך עשו הישגים מאוד יפים. מתי נראה את זה כפקטור בנבחרת הבוגרת לדעתך?

"אני חושב שלאט לאט הדור מתחלף מול העיניים שלנו. כבר מהאליפות הבאה אנחנו נראה את זה. אני חושב שיש פה אחלה קבוצה של שחקנים, שיכולים להביא את הנבחרת להישגים".

אתה נכנסת לרשימה די מכובדת יש לומר של שחקנים שהיו לעונה נערי פוסטר במכבי תל אביב, ולא ממש התברגו בקבוצה. אתה עוד תחזור לשם?

"מכבי זה מקום מאוד קשה לצעיר לבוא ולתקוע יתד. אבל יש כאלה שבאים לשם, ונהנים מה"כבוד" הזה, ומה"פוזה" הזו. אני יכול לומר לך עליי שזה מאוד שיפר אותי. לקחתי מזה המון. ראיתי איך הם עובדים שם על המקצועיות. השחקנים שבאים ולוקחים את זה ל-100 אחוז. זה נראה לי אז אחלה מקום להשראה, לבוא ולעשות את זה בעצמי, כי גם אני רוצה להגיע לשם מהדלת הראשית ולא כנער פוסטר".

עם ההגעה של דוסון, והעונה הנהדרת שעשיתם בעונה שעברה, יש תחושה שהקבוצה עוברת איזשהו שינוי סטטוס, אתה גם מרגיש את זה?

"אני יכול להגיד לך על בני הרצליה שזה אמנם לא הקבוצה עם התקציב הכי גדול, אבל תמיד איכשהו מגיעים לתוצאות יפות, ותמיד שואפים בה. כך שזו קבוצה שמאוד כיף להיות בה מהבחינה הזו. לא באים לשרוד את הליגה, באמת יש שאיפות".