העדיף לחזור לצרפת, בסוף נחת ברעננה. ג'ורדן פושה | צילום: אסף פרידמן

ינואר 2014. הפועל רעננה מחפשת חיזוק לחוד שלה, ומגלה חלוץ מסופסל באנטוורפן במחיר מציאה.

כרטיסי הטיסה כבר נשלחו לג'ורדן פושה, אבל רגע לפני שעלה על הטיסה לארץ הקודש גילה שדרכונו לא בתוקף. עד שסודר עניין האשרה, רעננה כבר ויתרה עליו.

סוגר מעגל

רגע לפני סגירת חלון ההעברות הגיע פושה בכל זאת לישראל, והצטרף למכבי הרצליה. אחרי שלוש וחצי עונות עם רקורד פנטסטי של למעלה מ-70 שערים בהרצליה, הוא מגיע לרעננה כדי להוכיח שיש לו מה למכור גם בליגת העל.
"התקבלתי ברעננה בכבוד ובהערכה גדולה", מספר פושה. "מהרגע הראשון הרגשתי בבית. כיף להתחיל ככה. בכל השנים שאני בארץ מעולם לא שיחקתי מול רעננה בשום מסגרת, וזאת פעם ראשונה שאני כאן. אני כבר מצפה לפתיחת העונה".

עם סיום העונה האחרונה הפך פושה בן ה-25 לאחד המלפפונים החמים. לאחר שניסה למצוא קבוצה בצרפת, הוא שב לישראל ונחת אצל ברעננה אצל דודו אברהם.

היית אמור להגיע לכאן מזמן, זה סוג של סגירת מעגל.

"לגמרי. הגעתי למקום שבעצם הייתי אמור להיות בו לפני שלוש וחצי שנים. אני שמח שיצא ככה, בזמנו שני הצדדים התאכזבו שזה לא יצא, ועכשיו כולם מרוצים מכך".

רעננה עשו שמיניות באוויר כדי להביא אותך.

"האמת שהרגשתי כל הזמן שהם הכי רוצים שאגיע. הם עשו הכל כדי שזה יקרה, וברור שכשאתה רואה מועדון עושה מאמצים כאלה כדי שתגיע, זה עושה לך משהו. הייתה לי הרגשה טובה שבסופו של דבר אגיע לרעננה. מכל ההצעות, הם היו הכי רציניים, וברגע שאתה רואה שכל כך רוצים אותך, זה גורם גם לשחקן לרצות להגיע".

בסיום העונה אמרת לי שאתה הולך למצוא קבוצה בליגה הצרפתית הראשונה. מה השתנה?

"זאת הייתה התוכנית, אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד. חיכיתי עד הרגע האחרון כדי למצוא קבוצה בצרפת. הייתי אמור להצטרף לטרואה, ושם אמרו לי להמתין כי הם מנסים לשחרר שחקן אחר, אבל הדברים התעכבו וראיתי שזה לא הולך לקרות. הרגשתי שאני מבזבז את הזמן, והחלטתי לחזור לישראל".

הוכחתי את עצמי

פושה הפך לשם חם בליגת העל בישראל, אבל לא זכה להצעות מהקבוצות הגדולות אליהן כיוון ובסופו של דבר סיכם ברעננה.

"זה היה מפתיע שלא קיבלתי פניות מקבוצות הצמרת בארץ", אומר פושה. "קבוצות כמו באר שבע, מכבי תל אביב, מכבי חיפה, לא התעניינו ולא יצרו קשר, וזה קצת איכזב אותי. הייתי בטוח שזה יקרה, אני לא יודע למה זה לא קרה. אני חושב שדי הוכחתי את עצמי בכדורגל בישראל. נכון שעד עכשיו הייתי בליגה השנייה, אבל גם שם לא קל לשחק ולהבקיע את המספרים שהעמדתי. אבל לא נורא, הכל בסדר. אני לא כועס. אני במקום מצוין עבורי, במועדון שמאוד רצה אותי. הייתה לי הצעה לחתום בקבוצה בליגה השנייה בצרפת, אבל החלטתי שליגת העל בישראל מתאימה לי יותר".

אולי דווקא מקום כמו רגוע יחסית רעננה יותר מתאים לך בשלב זה מאשר קבוצת צמרת עם המון לחץ?

"יכול להיות שזה נכון. אני רוצה לעשות את הכי טוב עבור הפועל רעננה. לעשות עונה טובה בליגה הראשונה שבה כמובן החשיפה גדולה יותר, ואז אולי בסוף העונה הבאה ייפתחו דלתות נוספות".

ברעננה תקבל כאן את הבמה כדי לעשות את מה שאתה יודע, ומכאן והלאה הכל על הכתפיים שלך.

"בדקתי ודיברתי עם אנשים על רעננה, וכשהגעתי הבנתי שהמקום הזה מצוין עבורי. מקום שאפשר לעבוד ולהתקדם בו, וזה בדיוק מה שאני רוצה. יש כאן אנשים נחמדים מאוד, אווירה משפחתית וזה דבר מאוד חשוב לקבוצת כדורגל. אני יודע שזה לא מועדון עם הרבה רעש וקהל דוחף, אבל דווקא השקט נותן לשחקנים המון. לא תמיד לחץ זה דבר טוב. רעננה קבוצה יציבה וטובה שמשחקת קבוע בליגה הראשונה, ועבורי זה מקום מצוין להתחיל בו בליגת העל".

בשנה שעברה רעננה בקושי הבקיעה שערים, וממך מצפים לשנות את הנתון הזה.

"אני חלוץ והתפקיד שלי הוא לכבוש שערים. אשתדל לעשות את זה בצורה הכי טובה גם ברעננה. אני צריך להמשיך לעבוד קשה ולעשות הכל כדי לעזור לקבוצה. אכיר את חבריי לקבוצה, ואני בטוח שהדברים יסתדרו לנו על הצד הטוב ביותר".

אתה מסוגל להגיע ברעננה לאותם מספרים שנתת בהרצליה?

"למה לא? זה התפקיד שלי - להבקיע. לא משנה לי באיזו קבוצה ובאיזו ליגה,כשאני משחק אני תמיד רוצה להבקיע הכי הרבה שאני מסוגל".
מן הסתם, בליגת העל ההגנות חזקות יותר.

"נכון, אבל יהיו לצידי גם שחקנים טובים יותר. אם נעבוד כקבוצה מאוחדת, הדברים יצליחו. ברור לי שיש ציפיות גבוהות וזה בסדר גמור, אני אוהב את זה".
פושה כבר מרגיש ישראלי לגמרי, וכמובן שהוא מדבר עברית שוטפת. "אני הולך להתחיל את השנה הרביעית שלי בישראל", הוא אומר. "אני נהנה כאן, החיים נהדרים. אני גם נשאר לגור כאן באיזור, שזה היה עוד שיקול בבחירת הקבוצה. נהנה מהשמש, האוכל, האנשים והמנטליות".

מה אתה צופה העונה לאקסית שלך, מכבי הרצליה?

"אני מקווה עבורם שתהיה להם עונה טובה. השאיפות שם תמיד גבוהות, ועושים שם מאמצים כל שנה לבנות קבוצה חזקה וראויה. אני מאחל להם שיצליחו ואולי יגשימו את החלום ויעלו לליגת העל".