"בסוף יש מנצחת ויש מפסידה". גילי כהן | צילום: אורן אהרוני

במשך שתי יממות הייתה תקועה נבחרת הג'ודו הישראלית בטרמינל בברצלונה עם מאות נוסעי אל על נוספים לאחר מחנה אימונים בעיר. בסופו של דבר התאפשרה עלייתה של הנבחרת למטוס ואגב כך השתתפותן של גילי כהן, נעה מינצקר ורותם שור מבני הרצליה, באירועי המכביה שהתקיימו ביום (א').

הבנות לא איכזבו. גילי כהן (משקל עד 52 ק"ג) התחרתה בגמר מול בטינה טמקלובה, המתאזרחת הבולגרייה (חברתו של ברוך שמאילוב) הצפויה להיות יריבתה הגדולה לקראת האולימפיאדה הקרובה, ניצחה אותה נצחון חלק וזכתה במדלית הזהב. נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) זכתה במדליית הכסף לאחר שסיימה שנייה, וכמוה גם רותם שור (עד 63 ק"ג) שאף היא סיימה עם מדלית כסף.

ההפתעה הגדולה הגיעה מצד הבנים עומר מן (עד 60 ק"ג) שסיים עם מדלית כסף ואסף אריאלי (עד 46 ק"ג) שסיים עם מדלית ארד.

דורון כץ, מנהל ענף אמנויות הלחימה בבני הרצליה, עשיתם תוצאות מאוד מרשימות.

"כן וצריך לזכור שזה אחרי שעינו את הבנות 48 שעות בברצלונה, הן לא עלו על המטוס. אנחנו התערבנו בשביל שהן יעלו על הטיסה. צריך לזכור שכל השלוש חברות נבחרת ישראל בבנות, שלושתן מיועדות לאולימפיאדה, שלושתן מיועדות לאליפות עולם. הן ה-ספורטאיות שלנו".

באמת יש לכם קאדר מרשים מבחינת הבנות, איך אתה מסביר את זה?

"יש משהו במים של הרצליה (צוחק). יש לנו את מיכל פיינבלט שהייתה מאמנת נבחרת ישראל בבנות יחד עם שני הרשקו. יש בנות טובות בהרצליה, ממושמעות ואוהבות ג'ודו. בנוסף, גם עומר מן מהקדטים שלנו הצליח לקחת את המקום השני והיה מצוין, ואסף אריאלי לקח שלישי, ככה שיש לנו גם בנים מוצלחים".