יחזור לזירה אחרי הניתוח וההחלמה. לוי | צילום: פרטי

באמצע הסיבוב השלישי והאחרון, מול 15 אלף צופים באולם בלאס וגאס, כשהקרב כולו במומנטום ובשליטה שלו, הכניס נתן לוי ליריבו האמריקאי ג'פרי מילר מכת וו שמאלית מושלמת, כזו שבדרך כלל מחסלת את ההתנגדות של הצד השני. אלא שמילר נשאר עומד, והיד של לוי נשברה. לא פשוט. לך תסיים קרב עם יד שבורה, מצב שיכול לגרום להפסד טכני במידה ויוודע לשופט, וזה עוד לפני הסיכון ההגיוני שהיריב שלך ינצל את החולשה.
בנקודה זו, לוי שנמצא בחודשים האחרונים בלאס וגאס, עשה את כל מה שלוחם מיומן יכול לעשות - הוא הסתיר את השבר והמשיך במלחמה. מילר מצידו, ספק זיהה את החולשה, ספק נכנס ללחץ עקב הזמן ששיחק לטובתו של לוי, נכנס בכל הכוח בגופו של לוי במטרה להפילו. האחרון לפת בחניקה את צווארו של האמריקאי, המשיך עם חצי 'גיליוטינה' (חניקה תוך כדי הטלת משקל הכובד על היריב), והיתר היסטוריה - 130 אלף צפיות באינטרנט.
איך היה בקרב?
"הקרב התנהל מבחינתי בצורה מושלמת. ידעתי שהיריב שלי מתאבק וינסה להוריד אותי לקרקע כדי להרביץ מלמעלה ולנסות להכניע אותי כמו שעשה בקרבות הקודמים שלו. שם המשחק מבחינתי היה סבלנות, נכנסתי לקרב רגוע ומלא ביטחון, והתוכנית של המאמנים עבדה באופן מושלם. נשארתי בטווח רחוק עם בעיטות הקראטה שלי וכל פעם שהיריב ניסה להתקרב כדי להפיל אותי, פגעתי בו עם אגרופים ובירכיות. אחרי שהכנסתי אגרוף חזק עם יד שמאל, הוא נהיה נואש וניסה להפיל אותי בכל מחיר. הוא ירד ל'טייקדאון' בצורה מרושלת והצוואר שלו נשאר חשוף לחניקה שניצחה לי את הקרב.
"מספר רגעים לפני סוף הקרב, הנחתי מכה חזקה עם יד שמאל ונשברו לי שתי עצמות בכף היד, שבר שכיח אצל לוחמים שידוע גם כ'שבר מתאגרפים'. אני צריך לעבור ניתוח בשבוע הקרוב כדי לייצב את השבר. זמן ההחלמה הצפוי הוא בין 3 חודשים לחצי שנה עד שאוכל לחזור לזירה".
כמה זמן אתה עוסק בלחימה משולבת?
"התחלתי להתאמן ברצינות בקראטה וקונג פו בגיל 15. לקחתי אז את אמנויות הלחימה כדרך חיים והשקעתי בהם את כל המשאבים שלי. אחרי הרבה שנים של אימונים אינטנסיביים בער בי לבחון את עצמי בזירה ובגיל 22 טסתי לראשונה לארה"ב במטרה להתאמן ולהילחם ב.MMA- היו לי אין סוף מכשולים, אבל בגיל 24, לפני שנה בדיוק, השתתפתי בקרב הראשון שלי וניצחתי אותו. המשכתי להלחם ואני כרגע עם מאזן של ארבעה ניצחונות וללא הפסדים".
מה השאיפות?
"כרגע אני מתחרה בליגה בשם "TuffN'Uff" - זו אחת מהליגות הגדולות לפיתוח כישרונות בארה"ב. הרבה אלופים ולוחמים מפורסמים התחילו שם, המוכרת ביותר היא רונדה ראוזי (אלופת MMA בעבר, וכוכבת סרטי אקשן הוליוודיים). אני כמובן שואף גם להתחרות ולבחון את עצמי מול הטובים ביותר".

לצפייה בקרב של לוי