בנות הרצליה מתוך עמוד הפייסבוק

במשחק שגלש לא פעם להחלפת מהלומות בין השחקניות, הצליחה מכבי אשדוד להנחיל הערב (ה') תבוסה כואבת, תרתי משמע, לבנות הרצליה במשחק ה-1 (מתוך 5) בפתיחת חצי הגמר של ליגת העל לנשים.  בנות הרצליה, שטרם הצליחו לנצח את האלופה המכהנת אשדוד העונה, תצטרכנה לחפור עמוק בשביל למצוא את הכוחות להתמודדות עם הדרומיות.

יתר על כן, מספיק היה לראות את ריצת ה-9-0 הנפלאה של ההרצלייניות בתחילת הרבע ה-3, שבעקבותיה באה בצורה של כ-7 דקות! ללא סל שדה שלמעשה גמרה את המשחק, כדי להבין שאין מדובר אך ורק בפער מקצועי, אלא גם בפער מנטלי. האלופות, יש לציין, קיבלו יחס מועדף מהשופטים, אבל אם החבורה מהרצליה רוצה לשוב לעניינים, היא חייבת לשים את העניינים האלה בצד, למצוא את הדרך שלה לשבור את הרוח של האשדודיות ולהוכיח שהן לא פחות טובות.

לגלעד כץ, מאמן בנות הרצליה היו טענות קשות מאוד כנגד השופטים בסיום המשחק "השופטים לא שלטו במגרש, הם לא שלטו בקצב של המשחק, אני החלטתי לא לדבר עם השופטים במהלך המשחק, החלטתי לשבת בצד ולא להגיד כלום, להתרכז כדורסל. אבל בסופו של דבר מישהו צריך לצפות בקלטת, וכמו שעושים בכדורגל, אם שופט מתפקד כמו שהוא מתפקד במשחק כזה, הוא צריך לא לשפוט", המשיך כץ והוסיף באומרו "אתה לא יכול לבוא ולהרגיש שאתה משחק כנגד שמונה, זה לא יכול להיות ככה".

טיילר היל עם 17 נקודות הייתה המצטיינת בשורות הכחולות, כשקישה המפטון עם 16 נקודות ו-7 ריבאונדים ואופיר בנט עם 12 נקודות משלימות אותה. אבל זה היה רחוק ממספיק.

המשחק השני בסדרה התקיים ביום שני ה-27.3 ב-18:10, באולם היובל בעיר.