עונת הכדורסל של בנות הרצליה הגיעה לסיומה. הקבוצה של קורי קאר חתמה עונה מוצלחת, עם העפלה לפלייאוף העליון וחצי גמר גביע המדינה. קאר, בעונת הבכורה שלו כמאמן ראשי, סיים את טבילת האש בהצלחה.

השחקן הוותיק, שעבר דרך ארוכה בכדורסל הישראלי, פתח את הקריירה על הקווים ברגל ימין, ויכול להיות שבנות הרצליה היתה רק התחנה הראשונה של קאר בדרך לקריירת אימון מוצלחת.

שתי מטרות

בהרצליה ידעו מתחילת הדרך שמדובר בבינגו. בשנה שעברה, כאשר גלעד כץ סיים את תפקידו ובהרצליה חיפשו מחליף, הבינו בהנהלת הקבוצה שהם לא צריכים לחפש רחוק מדי, כאשר צפו בקאר עורך אימונים אישיים לבתו טיארה באולם "היובל".

"בסך הכל אפשר לסמן את העונה כמוצלחת בעבור בנות הרצליה", אומר קאר השבוע. "אני מרוצה למדי ממה שעשינו. ברור שתמיד אפשר להשיג עוד, אבל בהתייחס לשאיפות שלנו בקיץ עשינו דברים יפים מאוד העונה, ויש לנו על מה להתגאות".
הרצליה פתחה את העונה בסערה, עם ארבעה נצחונות רצופים. אחר כך הגיעו גם הפסדים ופציעות של שחקניות מרכזיות, אבל התשוקה וההתלהבות של קאר סחפו את הבנות הצעירות של הרצליה, והן העפילו לפלייאוף העליון ולחצי גמר גביע המדינה.

"היו לנו שתי מטרות גדולות ועיקריות: להגיע לפלייאוף ולהתקדם במסגרת הגביע", אומר קאר. "הצלחנו להעפיל לפלייאוף העליון, אף שרצינו להשיג עוד, אבל המטרה העיקרית הושגה. בגביע הצלחנו להגיע לחצי הגמר. מובן שרצינו להמשיך הלאה, אבל אני חושב שהבנות עשו עבודה טובה מאוד, והפיקו מעצמן המון. צריך לזכור עם איזו קבוצה צעירה התחלנו ובעיקר סיימנו. ההישגים שלנו ריצו את ההנהלה ואת השאיפות שלנו כמועדון, כך שאנחנו יכולים להיות מרוצים".

קאר נאלץ להסתדר רוב שלבי העונה בלי שתיים מהישראליות הבכירות שלו, אופיר בנט וליעד אורבך, דבר שאיפשר הזדמנות של ממש לשחקניות הצעירות בקבוצה, ביניהן בתו של קאר, טיארה, שהפכה לשחקנית חמישייה בשבועות האחרונים של העונה. "לא היה פשוט להתמודד עם הפציעות, השחקניות חסרו לנו מאוד. זה קצת שיבש לנו את התוכניות", אומר קאר. "במשחקים האחרונים היו לנו בקושי שש בנות כשירות, אבל מצאנו פתרונות, והשחקניות הצעירות קיבלו עוד דקות. בעבור הצעירות זה היה נהדר. הן קיבלו את ההזדמנויות ולקחו אותן בשתי ידיים. עלו בנות צעירות מול האמריקאיות והישראליות הבכירות בליגה, והתמודדו אתן שווה בשווה. הן קיבלו במה וניסיון, הבינו מה זה האינטנסיביות של הליגה הזאת, ובעבורן זאת היתה התנסות מצוינת".
בין הצעירות שקיבלו במה היתה גם הבת שלך, טיארה.

קורי קאר וטיארה. צילום: אסף פרידמן

"לא היה לה הניסיון הדרוש, ובעקבות המצב שנוצר בקבוצה, היא קיבלה עוד דקות, ואת האפשרות להראות את עצמה יותר. היא עשתה זה בצורה מכובדת וטובה, ואני שמח מאוד בעבורה. קודם כל בשבילה, ואחר כך כמאמן שלה וכאבא שלה. אני לא יודע כמה שחקניות בנות 18 כמו טיארה קיבלו את ההזדמנות ואת הבמה, וזה היה מצוין בעבורה. היא באמת לקחה את הצ'אנס כמו שצריך. היא היתה צריכה להרוויח את הדקות שלה, זה מה שהיא עשתה ואני שמח על כך. אני מקווה שהעונה הזאת נתנה לה את הדחיפה קדימה. היא יודעת שהיא צריכה להמשיך לעבוד קשה, וכל הזמן לנסות להיות טובה יותר. העונה היא למדה מה היא צריכה לעשות כדי להיכנס לעניינים. היה כיף לראות את התשוקה שלה למשחק הולכת ומתפתחת. יש לה הכישורים להתקדם הלאה, ואני מקווה ומייחל בעבורה שזה מה שיקרה".

אסיר תודה

על קאר עצמו מספרות הבנות, שבאימונים הוא מזיע לא פחות מהן. רץ, מכוון, צועק, מלטף, מסביר. פצצת אנרגיה, בדיוק כמו שהיה כשחקן, רק קצת יותר מעודן, כי עכשיו הוא על הקווים.

"זאת פעם ראשונה שקיבלתי את הבמה באימון מקצועני, ואני קודם כל אסיר תודה על כך", אומר קורי. "היתה לי עונה מאתגרת מאוד, שלוותה בהרבה מאוד אנרגיות. למדתי הרבה מאוד על עצמי, על מה אני צריך לעשות טוב יותר ועל המקצוע בכלל. אני מכיר היטב את המשחק הזה, יש לי ניסיון גדול כשחקן, אבל כמאמן אתה צריך לעשות דברים אחרים כדי להביא להצלחת הקבוצה. זה כיף עצום, ונתן לי טעם של עוד. היה כיף לעבוד עם חבורה של בחורות חכמות ובעלות מוטיבציה, שצמאות ללמוד ולהתקדם, ואז אתה מביא את האג'נדה שלך למצב האידיאלי. נהניתי מכל רגע אִתן. מעבר לתפיסת הכדורסל שלך כמאמן, אתה צריך לייצר את הכימיה הנכונה בינך לבין השחקניות, ובינן לבין עצמן, ואני חושב שבנושא הזה הצלחנו בגדול".

בהרצליה עוד לא החתימו את קאר לעונה נוספת, אבל זה רק עניין של זמן. שני הצדדים מעוניינים להמשיך את ההתקשרות, אף על פי שקאר כבר זוכה להתעניינות מצדן של קבוצות נוספות.

בעוד קבוצת הנשים יצאה לחופש, בקבוצת הגברים מנסים להישאר בליגה, ומנהלים מלחמת הישרדות קשה. בהנהלת בני הרצליה עקבו אחרי קאר, וסימנו אותו כמועמד פוטנציאלי לעשות את המעבר לקבוצת הגברים. אם הקבוצה תרד ללאומית בסיום העונה, לא מן הנמנע כי קאר יהיה זה שיקבל את המושכות.

"כל דבר בזמנו, אני לא ממהר לשום מקום. בסך הכל זאת העונה הראשונה שלי ויש לי זמן", אומר קאר. "אני צריך להיות זהיר ולברור היטב את ההחלטות שלי. כשחקן אתה צריך לבחור נכון. כך, ואף יותר קשה, כמאמן. אני מודע ליכולות שלי, ומנהל את הדברים בקצב שמתאים לי. לא צריך לקפוץ גבוה ומהר מדי. מצד שני, ברור שכאשר יש הזדמנויות, צריך לבחון הכל בצורה חכמה. עד לא מזמן אימנתי ילדים. אני שמח על הדרך שעשיתי, וזה הקצב הנכון בעבורי. אני רוצה לעבור את השלבים ולהגיע למקומות הכי גבוהים שאוכל. יש לי עוד עבודה כאן בבנות הרצליה. אני בטוח שבשנה הבאה נוכל לעשות עונה טובה יותר, ואני מצפה לכך".

בינתיים, בעקבות ההצלחה עם הרצליה, קיבל קאר את משרת מאמן נבחרת ישראל לבנות עד גיל 14.

"זה כבוד גדול בעבורי, ואני שוב מודה לכל מי שבחר בי", אומר קאר. "זה מראה שמעריכים אותי על העבודה שלי, וזה משמח מאוד. התחלנו במיונים ובאימונים עם 100 בנות, ומדהים לראות כמה ילדות מוכשרות ובעלות מוטיבציה משחקות בארץ. יש כאן הרבה כישרון, ונוכל להגיע למקומות טובים בהמשך הדרך. צריך לתת לבנות האלה את כל התנאים להתפתח. אני שמח שנפלה בחלקי ההזדמנות להעביר לבנות האלה את מה שאני יודע".