המסע המופלא של מכבי הרצליה ממשיך. המועדון שברגע האחרון השתחל לפלייאוף נמצא כבר בגמר המחוזות, כאשר הליגה הלאומית כבר מבצבצת בקצה המנהרה. היריבה הבאה — בקה אל גרבייה, שעלתה מהמחוז הצפוני לאחר שהדיחה את הפועל הרצליה, ובכך נמנע דרבי מרתק.

בר מנקר. יש על מי לסמוך  |  צילום: ראובן שוורץ

לאחר שהדיחו בחצי הגמר את הכח רמת גן בפנדלים, שוב הגיעה הרצליה למעמד בעיטות הכרעה מ-11 מ' במשחק מול שעריים. אחרי תיקו מאופס נכנסו הקבוצות להארכה. שעריים עלתה ליתרון, אך גיל חדד הצעיר, בשער הבכורה שלו העונה בליגה, השווה עשר דקות לאחר שנכנס כמחליף, והקבוצות ניגשו לדו-קרב פנדלים, שם שוב ידה של הרצליה הייתה על העליונה. שוער הרצליה בר מנקר, שהיה גיבור הניצחון על הכח, שיחזר את היכולות הנהדרת שלו, והדף שתי בעיטות של שחקני שעריים ששלחו את הרצליה לגמר.

"עשינו הישג גדול, פשוט מדהים", התמוגגו במועדון, "אחרי הכח האמנו שאפשר לנצח גם את שעריים, וכשזה הגיע לפנדלים ידענו שאנחנו עוברים אותם. כל הכבוד לצוות המקצועי ולשחקנים, על הדרך היפה. כשאתה טוב גם המזל עומד לצדך, ואז קורים דברים יפים".

שחקני הרצליה חגגו דקות ארוכות את ההעפלה לגמר, על כר הדשא בראשון לציון עם האוהדים שהגיעו לתמוך. גיבור הניצחון היה כמובן השוער מנקר, שקיבל שבחים גדולים.
"האמת שתירגלנו באימונים פנדלים וכנראה גם זה עזר לנו", סיפר המאמן, עידן בראון. "מגיעה מילה טובה לשניר, מאמן השוערים, על ההכנה הנהדרת, וכמובן לשוער שלנו בר שלקח כדורים ולמעשה ניצח פעמיים את המשחקים. כל הכבוד לכל השחקנים, על שהצליחו לעבור משוכה לא קלה. שיחקנו מול קבוצה מצוינת, שהגיעה עם קהל גדול שדחף אותה, אבל לא נבהלנו משום דבר והיינו מרוכזים בעצמנו. היה מרגש לראות גם את הקהל שהגיע לתמוך בנו".

דור מוסקוביץ': "הישג בלתי רגיל שלנו. שוב הגענו לפנדלים ועשינו את זה. אנחנו במומנטום מצוין, והסף המנטאלי שלנו גבוה. כולם כאן מאמינים שאפשר ללכת עד הסוף".

מוסקוביץ כיכב בניצחון הענק על הכח בחצי הגמר, כאשר כבש שלושה שערים ושלח את הקבוצות לפנדלים, שם דווקא החטיא מהנקודה הלבנה. אך כאמור, השוער מנקר היה ביכולת מצוינת, והעלה את הרצליה לגמר. מוסקוביץ לא התבלבל, הכניע את שוער שעריים והעלה את קבוצתו ל-2:3 בבעיטות ההכרעה, ולמעשה כבש את השער האחרון, לאחר שמנקר הדף לאחר מכן שתי בעיטות והבעיטה האחרונה הלכה לקורה.

"אני שמח קודם כול שהפנדל שלי נכנס, ובסופו של דבר זה באמת היה סוג של שער ניצחון. אבל הקרדיט מגיע כמובן שוב לבר מנקר, שעשה עבודה ענקית. הוא הביא לנו את הניצחון. נקווה שבגמר המחוזות הוא לא יצטרך שוב לעמוד בפנדלים, אבל אם זה יקרה, אנחנו יודעים שיש על מי לסמוך".

במועדון לא יסתפקו בהופעה בגמר המחוזות, ורוצים להמשיך הלאה. "אנחנו רוצים להמשיך הלאה את החלום. לא נסתפק בגמר המחוזות", אומר מוסקוביץ'. "בקה היא קבוצה מצוינת עם שחקנים איכותיים, אבל גם לנו יש שחקנים מצוינים שעברו דבר או שניים בכדורגל".

"עשינו את כל הדרך הארוכה הזאת, במטרה להמשיך קדימה ולהוביל את הקבוצה עד למטרה האחרונה", מוסיף עידן בראון. "כרגע המטרה היא בקה. קבוצה מצוינת עם שלל כוכבים, מועדון שהשקיע הרבה מאוד כסף, אבל זה לא מפחיד אותנו. אנחנו מגיעים במטרה אחת: לנצח אותם ולעלות למשחק מול הנציגה מהלאומית. יש כאן חבר'ה איכותיים, שמבינים היטב את משמעות הדברים, את המסורת של המועדון הזה ואת המטרות הגדולות שלו. יש כאן שחקני נוער שמשחקים בלי חשש במאני טיים, ועושים דברים נהדרים. כל הכבוד להם".

עידן בראון צפוי להמשיך במועדון, ולאחר שתסתיים העונה יישבו הצדדים, וככל הנראה יחליטו על המשך דרכו. משחק הגמר מול בקה יתקיים באצטדיון רמת גן.