יהלום הדר (47) מהרצליה זכתה לפני כשבוע בתחרות גביע ישראל בריקודים לטיניים — ILDC — שהתקיימה בהיכל התרבות בפתח תקווה. בזכות הזכייה קיבלה המורה לריקודי בטן כרטיס כניסה לחצי גמר אליפות העולם של WLDC (אליפות ריקודים לטיניים עולמית) באורלנדו, ארצות הברית. 

"נהניתי מכל רגע". הדר | צילום: אלון הדר

ענף הריקודים הלטיניים מוסדר ומפותח בישראל כענף ספורט עם מאות ספורטאים, המשתתפים במספר תחרויות פנים-ארציות בשנה. ב-2015 הופקה התחרות הראשונה בהיסטוריה של גביע ישראל, עם שופטים בין-לאומיים ובמעמד נשיא הארגון העולמי WLDC, ומפיק התחרות העולמית, אלברט טורס ז"ל.

הדר, שהתחרתה במקצה פרו-אובר 75, מפעילה בעיר כבר שנים חוג לריקודי בטן. בשנה האחרונה היא לומדת בנאנוצ'ה — האקדמיה לריקודים קובניים של נאנו אצ'ווריה, והתאמנה לתחרות כחודשיים. "תהליך ההכנה לתחרות אצל נאנו היה חשוב לי יותר מהתחרות עצמה", אמרה הדר לאחר הזכייה. "נאנו הוא גאון, ונהניתי מכל רגע. זאת עבודה אינטנסיבית, פיזית ונפשית, שהסתכמה ביום ארוך במיוחד ובדקה וחצי של התפוצצות על הבמה. האדרנלין מתחיל לרדת רק אחרי ארבעה ימים. אין ספק שזאת התמכרות".

צילום: אלון הדר

כמו כן זכו בתחרות עוד שתיים מתלמידותיו של נאנוצ'ה. "אני גאה בתלמידות שלי אשר לקחו את התחרות ברצינות רבה, ובזמן קצר של אימונים הצליחו לקטוף מקומות מכובדים בתחרות", מסר אצ'ווריה. "אני מייחס לתחרות זו חשיבות רבה בהתפתחות של סצינת הריקודים הלטיניים המקצועיים בישראל, ושמח שתלמידותיי זכו להשתתף בתחרות באורלנדו".