בקבוצה מתכוננים לישורת האחרונה של הליגה, כאשר נותרו שלושה מחזורים לסיום העונה, וההרצליינים הבטיחו למעשה את ההשתתפות בפלייאוף, עם פער של שמונה נקודות מהמקום החמישי.

החלוץ אלירן שמש. צילום: אורן אהרוני


אחרי הפנצ'ר בשישי שעבר בצור שלום, שהסתיים בהפסד 2:0 לקבוצת התחתית מהקריות, הגיעו חניכיו של מומו ניסטל למשחק ההשלמה מול בני זלפה בחוץ, ועמדו במבחן בגדול, עם ניצחון 1:2. אלירן שמש, בשערו ה-11 העונה, העלה את ההרצליינים ליתרון. עשר דקות לסיום הגיע השוויון, אבל אושר טפירו כבש את שער הניצחון שלוש דקות לסיום המשחק.

המאמן, מומו ניסטל: "אחרי הפאשלה בצור שלום, תיקנו בגדול מול זלפה. היה משחק משובח של שתי הקבוצות, אחד המשחקים האיכותיים ביותר שהייתי שותף לו. כמו שניצחנו כך גם יכולנו להפסיד".

ניסטל, שאחרי ההפסד בצור שלום החליט לעשות מהפכה בהרכב, יודע בדיוק מי היה האשם בהפסד מול צור שלום, ולמי מגיע הקרדיט על הניצחון מול זלפה. "הפסד של מאמן", אומר ניסטל. "הוא בא יותר מדי בטוח בעצמו, עלה עם הרכב יותר מדי ידוע מראש, ושילם על כך. מול זלפה הוא עשה שישה שינויים וניצח. גם בהפסד וגם בניצחון האחריות היא של המאמן. אני שמח שהשחקנים עשו את השינוי מהר מאוד, ותיקנו את מה שצריך".

אלירן שמש: "היתה לנו נפילה נגד צור שלום, ותיקנו את זה נגד זלפה. הגענו לצור שלום שאננים מאוד, וזה עלה לנו ביוקר. למרות שהצוות המקצועי הכין אותנו כרגיל לא הגענו מוכנים למשחק, אלא עם האף למעלה, וקיבלנו סטירת לחי רצינית. זה העיר אותנו. הגענו למשחק ההשלמה מול זלפה ונתנו משחק ענק. עכשיו, אחרי הניצחון על זלפה, אנחנו כבר די בטוחים בפלייאוף ורוצים לשפר עמדות. רוצים להבטיח את המקום השלישי, ולא ויתרנו גם על המקום השני".

שמש מוסיף: "זאת דרך ארוכה לעלות ללאומית, אבל בכדורגל הכל אפשרי. כרגע המטרה העיקרית היא להשיג מקום כמה שיותר גבוה".

על התרומה הנכבדת שלו מבחינת כיבוש שערים העונה אומר החלוץ המצטיין :"אני שמח כמובן לעזור עם השערים שלי, אבל ברור שלא ממש איכפת לי מי מבקיע, העיקר שהקבוצה מצליחה ומנצחת. השחקנים עובדים זה בשביל זה, ויש משחק קבוצתי מאוד. אם אני יכול להבקיע אז אחלה, ואם חבר יבקיע, זה גם אחלה. זה באמת לא משנה מי עושה את זה, כל עוד הקבוצה מצליחה".

אחרי הניצחון מול זלפה חגגו השחקנים במסעדה, ולמחרת החלו בהכנות למשחק החוץ מול אסי גלבוע. "הפלייאוף מובטח, ואנחנו רוצים להבטיח את המקום השלישי, ואולי להשיג אפילו את המקום השני ולהבטיח את הביתיות", אומר ניסטל. "זה יכול להיות חשוב מאוד בהמשך. נעבור את שלושת המשחקים שנותרו על הצד הטוב ביותר, ונתכונן למערכה הבאה".