בימים אלה מתאכלס אחד הפרויקטים היוקרתיים ביותר שידעה העיר הרצליה, מבנה אדריכלי דמוי חופה, בצורת סהר, הפונה לצומת הרחובות הרב קוק – ז'בוטינסקי בעיר. 

צילום הדמייה: משרד אדריכלים מאיר גיא

לא רבים יודעים שמדובר בבנייה עצמית של בעלי הקרקעות שנמנו על המשפחות הוותיקות של הרצליה. בין המשפחות ניתן למנות את משפחת כהן, הבעלים של מחלבות גד, שהקימו במקום את אחת הרפתות הראשונות של המשפחה; משפחת גולדשמיט מוותיקי החקלאים של העיר, ועוד. היו אלה משפחות ותיקות של חקלאים, שחיו במקום כבר לפני 70 ו-80 שנה ומימשו את החזון של אותה תקופה של הקמת המדינה.

עם השנים העיר התפתחה וב-2006 אושרה התוכנית של מתחם זרובבל והמגרש שינה את פניו לבנייה והפך להיות לאחד המבוקשים לבניה. בעלי הקרקע החליטו להפקיד ‏את הטיפול בעניין בידיו של עו”ד עודד ישראלי, המתמחה בתחום הנדלן ‏ופרויקטים מורכבים, כשהם מבקשים ממנו להפוך את המקום לפרויקט יוקרתי. התכנון הופקד בידי משרד האדריכלים מאיר גיא וניתן דגש רב על תכנון מוקפד ואיכותי. עם קבלת היתר בניה, גויס לפרויקט בנק לאומי שהעמיד ליווי בנקאי בסדר גודל של 120 מיליון שקל. הבנייה הופקדה בידי חברת "אלקטרה בניה", שהיא מהחברות המובילות בביצוע פרויקטים לבנייה למגורים. התוצאה היא פרויקט בסטנדרט בניה גבוה שבו יתגוררו בקרוב המשפחות של בעלי הקרקע. 

לדברי עו"ד ישראלי, מדובר בפרויקט מהגדולים והמורכבים ביותר במתחם זרובבל, במסגרתו הוקמו עבור עשרות בעלי הקרקע 3 בניינים בני 70 דירות, הפונות לכיוון צומת הרב קוק - ז'בוטינסקי.