ביטול מפגש הרכבת בכפר שמריהו 

זו הייתה הבשורה התחברותית הגדולה ביותר בשנה האחרונה, אם לא לומר בעשור האחרון. אחרי 60 שנה, אחד המקומות הכי שנואים על ההרצליינים ותושבי האזור כולו נעלם בחודש פברואר מהנוף. מדובר היה במפגש הגדול ביותר באזור השרון, מחסום שהיה סגור לתנועת כלי רכב כ-6 שעות בממוצע כל יום. לצד צוואר הבקבוק לתנועת כלי רכב הבאים ממזרח וממערב, הוא גרם גם להתקפי עצבים והזעת יתר אצל הנהגים. המהלך נעשה כחלק מתכנית של רכבת ישראל לביטול מפגשי רכבת ברחבי הארץ. ובא לציון גואל.

הפקקים הארוכים במחסום, לפני הסרתו

קבוצת "זיכרונות ילדות הרצליה" 

הישיבה ב"גלידת אריה", הרביצה בחוף דבוש והפיתה עם נקניקיה בקיוסק של אלי ורותי. קבוצת הפייסבוק "זיכרונות ילדות הרצליה" פרצה לחיינו בחודש דצמבר האחרון וסחפה את כולם לקדחת נוסטלגיה. היום הקבוצה מונה מעל 20 אלף איש והפכה לקהילה פעילה. הקבוצה מנוהלת על ידי יובל גינסברג, אסף אמר ולילך טטרו, שהצליחו בחודש האחרון אף להפיק מפגש של מאות תושבים.

גלידת אריה | צילום: יעל גרטי

משיכת תכנית המתאר 

לאחר מאבקים והפגנות נגד תכנית המתאר, שהובילו גם להתנגדות ראש העיר משה פדלון לתכנית, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב, החליטה בחודש ספטמבר האחרון לאפשר לוועדה המקומית בהרצליה למשוך את התכנית על מנת לבחון אותה מחדש. תכנית המתאר שהופקדה במרץ 2017, מאפשרת תוספת של כ-52 אלף יחידות דיור שאמורות לתת מענה לגידול הצפוי של כ- 200 אלף תושבים עד לשנת 2030

אלא שהמאבקים לא הסתיימו כאן. לצד הליך שיתוף ציבור שמפעילה העירייה, מטה המאבק לבינוי שפוי הרצליה ממשיך להחתים עצומות ולארגן הפגנות במטרה לדרוש מראש העיר להציג לציבור את התכנית המתגבשת לפרטיה. זאת לפני שתופקד שוב בוועדה המחוזית.

שיתוף ציבור מול הפגנות | צילום: עיריית הרצליה, "הרצליה איכות חיים"

ערעור הסטטוס קוו 

הרצליה, עיר עם צביון חילוני ברור, מעולם לא התמודדה עם מאבקים בין חילונים לדתיים כמו שנאלצה להתמודד בחצי השנה האחרונה. זה התחיל בהחלטת העירייה כי שעת סגירת סניף "טיב טעם" ברחוב בן גוריון בימי שישי תוקדם. לקוחות הסניף זעמו על כך וטענו כי מדובר בפגיעה בחילונים וערעור על הסטטוס קוו בעיר. העירייה הסבירה מצדה כי ההחלטה נבעה מתלונות של תושבי שכונת בר כוכבא.

קצת לאחר מכן עלה "חוק המרכולים" של שר הפנים אריה דרעי והסעיר מדינה שלמה. ראש העיר פדלון היה אז בין הנחרצים ביותר בעמדה לפיה העירייה תמנע סגירת עסקים בשבת, אולם החוק הועבר במועצה רק לאחר שכבר אושר בכנסת, ולכן גורלו בשלב זה לוט בערפל.

הפגנה נגד חוק המרכולים, מול קניון שבעת הכוכבים

שקיעתה של מכבי הרצליה

בשנים האחרונות נראה כי הקבוצה אפילו לא מנסה להיאבק על עלייה מחודשת לליגת העל ועכשיו, כשהיא ממוקמת במקום הלפני אחרון בטבלה של הליגה הלאומית, נראה שמגמת הירידה רק ממשיכה. כמות האוהדים ירדה בהתאם ובמשחקי הקבוצה ניתן לספור פחות מ-300 אוהדים שכנראה ממשיכים להתרפק על ימיה היפים יותר של הקבוצה ומקווים לנס.

מכבי הרצליה | צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק של הקבוצה