רותי (48) ומיכאל (54) אלון מהרצליה מתאמנים 5 פעמים בשבוע ביחד באימוני HIIT עצימים במיוחד, פילאטיס ועיצוב.

רותי ומיכאל אלון. צילום: יח"צ

בתחילת דרכם המשותפת מיכאל היה מתאמן בעיקר באזור מכשירי הכח והמשקולות החופשיות והיה נמנע מלהגיע לאזור הסטודיו שמבחינתו היה מיועד לנשים בלבד. רותי מספרת כי לפני כעשור הם נהגו להגיע למועדון הכושר הולמס פלייס בהרצליה פיתוח ומיד לאחר הכניסה הם היו מתפצלים, היא לסטודיו והוא למשקולות החופשיות. "יום אחד התחננתי בפניו שיבוא להתנסות איתי באימון  בסטודיו, רציתי שתהיה לו ראייה לדברים חדשים ושיתנסה באימונים אחרים מלבד מכשירים ומשקולות".מספרת רותי.

רותי הצליחה לשכנע את בעלה להיכנס ולהתנסות ביחד איתה בשיעורי אינטרוולים בעצימות גבוהה או בשם המקצועי אימון HIIT. מדובר באימון אנרגטי שמביא אותך לקצה היכולת האנארובית שלך, אימון שמאופיין בקצב דופק גבוה לאורך זמן, אימון שיש בו חשיבות רבה לשותפים שלך שמסייעים לעבור את המשברים. "מעבר לאימון עצמו שהוא מלהיב וכיייפי", מתארת רותי, "ממש התאהבנו ברעיון של להתאמן ביחד. מיכאל מדרבן אותי אני מדרבנת אותו אנחנו למעשה מתאמנים האחד מול השנייה וכל הזמן מאתגרים את עצמנו לעשות קצת יותר. לדעתי, יש הבדל עצום לבין לעשות את האימון המאתגר הזה עם בן הזוג לבין לעשות את זה עם קולגה במועדון. הכל יותר אישי, יותר מדרבן, יותר מעצים והרבה יותר מספק", מסכמת רותי.

התפקיד של רותי במהלך האימון המשותף הוא לדרבן את מיכאל, לתת לו פידבקים כאשר הוא מסיים בהצלחה תרגיל מסובך או בתום האימון כשאחד הדברים שהכי מספק אותה זה לראות אותו מגיע לסף האנאירובי, גמור ומלא גאווה. מיכאל לעומת זאת, מחכה בעיקר לסוף האימון ולטקס הקבוע שלהם, "בתום האימון שנינו מפורקים. שוכבים על הרצפה מדברים על מה שהצלחנו היום, איפה התקשינו ואז רותי קמה ראשונה ומשחררת לי את שרירי הרגליים והזרועות וכשהיא מסיימת אני קם מסייע לה למתוח את השרירים ואז אנחנו הולכים לאכול ארוחה זוגית עתירת חלבון בבית הקפה שסמוך למועדון שתמיד איכשהו משתרברב המשפט "איזה מזל שבאנו ולא ויתרנו למרות העייפות". 

צילום: יח"צ

ואיך האימונים ביחד משפיעים על הזוגיות? על השאלה הזו רותי עונה בהתלהבות רבה ומספרת שהאימונים מסייעים המון לזוגיות, כמו שזוג יוצא להליכה זוגית או סתם יושבים בבית קפה ומדברים אז גם במקרה של האימונים המשותפים." בדרך להולמס פלייס אנחנו מדברים, במהלך האימון אנחנו דואגים ושומרים אחד על השנייה, יש המון תחושה של הערכה, אהבה והמון יחס אישי-ארגז של דברים שבעצם משפרים לנו את הזוגיות.

מה ההמלצה של רותי לזוגות: " צאו להתאמן ביחד וכמה שיותר, זו דרך חיים בריאה יותר, זה להיות אחד בשביל השנייה וגם אם זה לא מעניין אז רק להתנסות כי הביחד מנצח. שאני מגיעה בלי מיכאל לאימון אני מרגישה טיפה לבד ומדדי המאמץ שלי יורדים משמעותית".