עיריית הרצליה הוציאה צו סגירה לסניף רמי לוי ברחוב סוקולוב לשלושים יום. מדובר במרכול שכונתי קטן, המציע מגוון מוצרים, ומשרת יותר מאלף לקוחות ביום רגיל, והרבה יותר בסופי שבוע ובערבי חג, שככל הידוע אין לו רישוי עסק מטעם עיריית הרצליה, בהעדר אישורים של משרד הבריאות ושל כיבוי אש. 

כזכור, לאחרונה, התרבו תלונות התושבים כנגד המרכול אשר לטענתם בהעדר מתחם לוגיסטי מתאים לפריקת סחורות ולאיסוף אשפה, עולות יום-יום משאיות על המדרכות ופחי האשפה שבחדר האשפה הסמוך לכניסה מתמלאים. 

צילום: אסף פרידמן

לא רק ש"הדלת אינה מספיקה לכמות גדולה כל כך של סחורה", כדבריה, היא גם אינה רחבה דיה כדי לאפשר את כניסתם למחסן של משטחי ירקות ופירות, ועל כן אין מנוס מלהכניס אותם דרך הדלת הראשית של המרכול, בחזית הבניין, תוך מעבר על המדרכה, וחסימת דרכם של עוברים ושבים, וגם של לקוחות שנאלצים להמתין כדי להיכנס למרכול. גורמים בעירייה מסרו גם, כי פקחי העירייה רשמו דוחות רבים בגין פריקת סחורות על המדרכה.

מחברת רמי לוי שיווק השקמה בע"מ נמסר: "אנו פועלים על פי חוק. הרשת עושה הכל ותעשה הכל כדי להיטיב עם הצרכן וגם להביא לצרכנים שבויים איכות, שירות ומחיר מצוין". 

בכוונת לוי לפנות לבית המשפט בבקשה לבטל את הצו ולפתוח את החנות כבר מחר.