עמודי חשמל. המחשה | צילום לירן טטרו

תושבים רבים בהרצליה מצאו את עצמם מבלים את יום השבת ללא חשמל - ולא מטעמים דתיים. הפסקות חשמל במספר אזורים בעיר, שיבשו את יום המנוחה עבור מאות משפחות.

התקלה החלה ביום שישי בשעות הערב ברחובות יגאל אלון, ההגנה, ראשונים, הרב קוק, ויצמן, השרון, העצמאות, שמאי, בר כוכבא ועוד, ונמשכה בחלק מהמקומות לתוך שעות הלילה. אולם לא בכך תמה הפרשה. בשבת בבוקר התעוררו התושבים שוב להפסקות חשמל, הפעם באזורים נרחבים יותר בעיר. למיינט הרצליה הגיעו תלונות רבות בעיקר מתושבים בשכונות הרצליה הירוקה ונווה עמל.

"הייתה לנו הפסקת חשמל למשך למעלה משעתיים בשבת בבוקר. שמחנו כאשר החשמל חזר, אבל אחרי חצי שעה בערך הוא שוב נפל", סיפרה תושבת העיר. "החלק המתסכל הוא חוזר הוודאות. לו היינו יודעים שאספקת החשמל תהיה משובשת כל היום – היינו יוצאים לפעילות מחוץ לבית. אמנם כבר לא חם כמו בשיא הקיץ, אבל זה בכל זאת לא נעים להיתקע בשעות הצהריים בלי מיזוג אוויר, שלא לדבר על להטעין את הטלפון הנייד. זה הרס לנו חצי יום".

מספר תושבים סיפרו אף כי חוו עד לכדי ארבע הפסקות חשמל בפרקי זמן שונים לאורך יום שבת. רובן היו קצרות יחסית.

מחברת החשמל נמסר: "הייתה תקלה מורכבת בקו מתח גבוה בהרצליה שגרמה להפסקת חשמל באזורים נקודתיים בעיר. ההפסקה התארכה עד למקסימום של שעתיים וחצי. צוותי חברת החשמל פעלו מיידית לתיקון התקלה ולהחזרת המתח בהקדם האפשרי. חברת החשמל מתנצלת על אי הנוחות ומודה על הסבלנות”.