הפסולת בחופים. "נדרש שילוב כוחות" | צילום: דרור בן עמי

"החופים הלא מוכרזים בהרצליה מזוהמים, ואף אחד לא מנקה אותם". כך טוען דרור בן עמי, ראש התנועה הירוקה בהרצליה, המתמודד למועצה המקומית ברשימת מרצ התנועה הירוקה. לדבריו, הוא מרבה לרוץ על חופי הרצליה, ונתקל בערימות של אשפה שהותירו המבקרים בחוף, ובפסולת שנפלטה מן הים

בסוף השבוע החליט לתעד את המראה שנגלה לעיניו בעת שחלף בחוף שמצפון לסידנא עלי, מתחת לאזור מפעל תעש בנוף ים. המחזה שנגלה לעיניו ושתועד על ידו, כלל צמיגים, חבלים, קופסאות שימורים, עיתונים ישנים ושאריות מזון

צילום: דרור בן עמי

"גם מי הים בחוף הזה עדיין מזוהמים מהחומרים הרעילים שייצר המפעל וחילחלו למי התהום, ומשם לים. עד היום, שנים לאחר סגירת המפעל, הקרקע באזור לא טוהרה. עדיין ניתן לראות את השכבה הצהובה של החומר הרעיל שצפה על מי הים, הרבה דייגים לוכדים דגים מורעלים, ויש גם מתרחצים שנכנסים למים האלה". 

לדברי בן עמי, העירייה מקפידה לנקות רק את החופים המוכרזים. "החופים הלא מוכרזים הם אזור הפקר. צריך לטפל בהם, גם מבחינת בריאות הציבור וגם מבחינת איכות הסביבה. נדרש שילוב כוחות של העירייה ושל המשרד להגנת הסביבה". 

צילום: דרור בן עמי

מעיריית הרצליה נמסר: "קטע החוף המדובר באחריות המועצה האזורית חוף השרון. מבדיקה שערכנו עולה כי כל מקטעי החוף שבאחריות עיריית הרצליה נקיים".

ממועצת חוף השרון נמסר: "קטע החוף המדובר נמצא על קו התפר שבין מועצת חוף השרון ועיריית הרצליה ובעייתי לגישת רכבים. לאחר פנייתכם, נשלחו פקחים לבדוק את הטענות ולאור הממצאים בשטח החליטה המועצה לשלוח עובדי ניקיון לנקות את קטע החוף המדובר".

מרשות הטבע והגנים נמסר: "הנושא הועבר לטיפולה של מועצת חוף השרון על ידי הפקח האיזורי שלנו. מדובר בשטח שהוא שמורה מאושרת ולא מוכרזת, ולכן האחריות עליו היא של המועצה. בכל מקרה, יגיע קבלן ניקיון על מנת לנקות שם. ביום רביעי בעקבות פנייתכם, נוקו החופים".