פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אילנה הס, בגין התעללות בבנה בן ה-31 הסובל מפיגור שכלי, הזנחה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, שיבוש מהלכי משפט והוצאה אל מעבר לגבולות המדינה. הס הוסגרה לפני כשבוע מקפריסין בעקבות בקשת הסגרה שהגישה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

אילנה הס בבית המשפט | צילום: שאול גולן

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין אביב בר אור, הס הותירה בשנת 2015 את בנה, המאובחן ברמת פיגור שכלי בינונית-נמוכה ולוקה באפילפסיה קשה, בחניון בהרצליה. זאת כשהוא שוכב על צדו ורגלו הימנית קשורה בשרשרת ברזל לכיסא הקדמי של רכבה. 

מאחר שהס סירבה להגיע עם בנה לחקירה במחלקת הרווחה, הגיעה המשטרה לדירתה ברמת השרון. שם מצאו השוטרים את הבן כשהוא סובל משבר בזרוע השמאלית. הס סירבה במעמד זה להזדהות בתעודת זהות מול השוטרים, ולא איפשרה לשוטרים ללוות את בנה למחלקת הרווחה לצרכי חקירה. לאור זאת, הוצא הבן ממשמורת האם והועבר למסגרת במעון ביפו.

עוד עולה מכתב האישום, כי עמותת "אקים לאפוטרופסות", שמונתה כאפוטרופוס לבן, סיכמה עם האם כי תוכל לבקרו פעמיים ולהוציאו לביתה כל סוף שבוע שני, תוך התחייבות להחזירו ביום ראשון. אלא שכעבור ארבעה חודשים, הגיעה האם למעון לאסוף את בנה והמריאה איתו לגרמניה ומשם מאוחר יותר לקפריסין, שם נפטר באוגוסט 2017 בנסיבות לא ידועות.

הסגרתה של הנאשמת לישראל טופלה, כאמור, על ידי המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, פרקליטות מחוז תל אביב ומשטרת ישראל באמצעות מדור אינטרפול והפעלה חו״ל בחטיבת המודיעין.

מסנגורה של של אילנה הס טרם נמסרה תגובה.