קונדיטוריית וייס, השבוע | צילום: אריאל ימיני

תושבים רבים בעיר שעברו בשבועות האחרונים ברחוב סוקולוב, הופתעו לגלות את קונדיטוריית וייס המחודשת סגורה ונעולה. במקום ריחות של מאפים ולחם טרי, נותרו רק מדפים מיותמים, סגורים מאחורי מנעול כבד. בניגוד להשערות שרצו ברשת אודות הסיבה לסגירת המקום, הסיבה האמיתית היא מצבו הבריאותי של אופיר וייס, אשר פתח מחדש את המקום לפני כחמישה חודשים.

"זה מאוד מצער לראות את המקום סגור", סיפרה תושבת העיר. "אהבתי לרכוש בקונדיטוריה הישנה והפתיחה של המקום הכניסה לכולנו שוב את החשק. מקווים לראות את המקום שוב פתוח ומשגשג בעתיד, כי באמת שהתגעגענו".

קונדיטוריית וייס האגדית הוקמה במקור בשנת 1967 על ידי האחים מאיר ואריה וייס. מאיר היה "בעל המקצוע", עבד במפעל שמעל החנות והיה אחראי על הייצור. אריה ניהל את הצד העסקי ושימש כ"פנים" של החנות. הנוסחה הצליחה במשך שנים רבות והמקום הפך למותג בעיר עד שנסגר לפני כ-15 שנים בעקבות סכסוך משפחתי בין האחים.

אופיר וייס | צילום: מתוך האלבום המשפחתי

למרות שמאז אותן שנים רחוב סוקולוב התמלא במאפיות, המשיכו תושביה הוותיקים של העיר להיזכר מדי פעם בעוגות הגבינה המפורסמות והסברינות המרשימות שהיו טעם ילדותינו. את הכמיהה לנוסטלגיה הבין אופיר וייס (45), בנו של מאיר, אשר פתח מחדש את הקונדיטוריה.

כוונתו של אופיר, שסומן כבר בילדותו כ"יורש האימפריה", הייתה כפולה: גם להמשיך את המסורת המשפחתית, אבל גם להתרחב למקום נוספים בארץ. הוא יצר תוכנית עסקית לפיה אמור היה לפתוח קונדיטוריות גם בחולון, רמת גן ונתניה, אולם כל אלו לא יצאו לפועל. בעקבות מחלה שהתגלתה בגופו ולא אפשרה לו להמשיך לנהל את העסק, נאלץ אופיר לזנוח את המאפייה והחלום.

"אני לא בקו הבריאות. נאלצתי לסגור את המקום בגלל המחלה", סיפר אופיר למיינט הרצליה וביקש שלא להרחיב בנושא.

המדפים ריקים ממאפים. קונדיטוריית וייס | צילום: אריאל ימיני