אחרי חודשים ארוכים של חקירה סמויה, הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד בנו ריינהורן בן ה-36 מהרצליה, שהועסק בעירייה כמאמן כדוריד לילדים ובני נוער. כתב האישום שהוגש על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה מייחס לו פגיעה מינית באמצעות האינטרנט ב-28 קטינות ו-4 בגירות. כמו כן הוא מואשם כי יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-50 נערות ונשים נוספות ועקב אחרי 40 קטינות נוספות באינסטגרם במטרה לפנות אליהן ולנסות לפגוע בהן מינית. סך הכל נמנו בכתב האישום 121 ילדות, נערות ונשים.

בנו ריינהורן בבית המשפט | צילום: יריב כץ

שיטת הפעולה של ריינהורן מפורטת בכתב-האישום, ועולה ממנה כי במהלך השנים 2017-2018, פנה לעשרות רבות של ילדות ונערות בנות 9-17 ולמספר בגירות באינסטגרם, תוך שימוש בזהויות בדויות. לצורך כך, פתח חשבונות באינסטגרם, בשמות בדויים, כאשר תמונת הפרופיל במרביתם הייתה של צעירה גרמניה, ממנה הוציא במרמה תצלומים שונים, לאחר שגרם לה לבצע בעצמה מעשים מגונים ומעשי אינוס.

על פי כתב האישום, ריינהורן הציג בפני הנפגעות מצג שווא לפיו הוא סוכנת דוגמנות, ובחלק מן המקרים מעצבת בגדי ים או מלהקת שחקנים, המציעה להן לדגמן עבורה. אם הביעו עניין, הציע להן הנאשם לעבור אודישן מצולם, במסגרתו ביקש מהן לצלם עצמן תחילה בלבוש מלא, בהמשך בלבוש חלקי או בבגד ים, ולבסוף בעירום, ולשלוח אליו את התמונות ואת סרטוני הווידאו בוואטסאפ, הכל תוך הבטחה שימחק את התמונות. בחלק מהמקרים ביקש מהן לגעת בעצמן ואף להחדיר לעצמן אצבע או חפץ.

עוד על פי כתב-האישום מציינת התובעת, עו"ד שירי רום, כי ריינהורן פעל בדרכים מתוחכמות על מנת להסוות את זהותו ולהקשות על איתורו. כך, למשל, פעל באמצעות שרתי proxy ושירותי vpn על מנת שלא יובילו אל כתובת ה-IP שבה השתמש. כמו כן, פתח חשבונות מזויפים בוואטסאפ ובאינסטגרם תוך שימוש בכינויים ובתמונות של אחרים ותוך שימוש במחולל מספרי טלפון פיקטיביים.

35 אישום, 120 עדי תביעה

כתב-האישום כולל 35 אישומים, כולל למעלה מ-120 עדי תביעה, ומיוחסות בו עבירות רבות של אינוס קטינות במרמה, מעשה סדום בקטינות במרמה, מעשה מגונה בקטינות במרמה, ייצור פרסומי תועבה ובהם דמויות של קטינים, מידע כוזב במחשב, התחזות כאחר, הטרדה מינית של קטינות מתחת לגיל 15 ועבירה על "חוק הסרטונים" (עבירה של פרסום סרט או תצלום של אדם ללא הסכמתו, המתמקד במיניותו). יש לציין כי העונש המקסימלי בצד עבירות המין החמורות המיוחסות לנאשם עומד על 20 שנה לכל עבירה.

 בד בבד עם כתב-האישום, הגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה בקשה למעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה, מצויין כי הנאשם פעל על פי שיטת ביצוע ייחודית, מתוחכמת ומסוכנת, וכי שחרורו יסכן את ביטחונן ושלומן של קטינות באשר הן. כן נכתב: "לא בכל יום נתקל בית המשפט הנכבד באדם מן היישוב כביכול, האורב לטרף לקטינות באינטרנט, כפי שנהג לעשות המשיב באופן תדיר. מעשיו של המשיב, היקפם ונסיבותיהם, כמפורט בכתב האישום, ובכלל זה משך הזמן בו ביצע את המעשים, כשהוא מצליח להסתירם, מלמדים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו ועל הדחפים המיניים השולטים בו".

עוד מצוין בבקשה למעצר עד תום ההליכים, כי חלק מהילדות והנערות הנפגעות טרם זוהו בידי המשטרה, וכי שחרורו של המשיב עלול להרתיע קשות את הנפגעות מלהעיד בבית-המשפט.

הנאשם, אשר מיוצג על ידי עו"ד גיא פלנטר, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו.