בגלל התמונה | המחשה: shutterstock
שני חברים נעצרו על ידי המשטרה והוגש נגדם כתב אישום בחשד לאחזקת נשק גנוב ולשימוש בכלי הנשק במהלך מסיבה שהם ערכו. למרות שתיקתם בחקירה וניסיונות לטשטש את הקשר ביניהם, הצליחו החוקרים להוכיח, בעזרת צילום משותף באינסטגרם, כי השניים מכירים זה את זה.

לפני כחודש אחד הצעירים, תושב בת ים כבן 20, ערך מסיבת יום הולדת בביתו, כזו שחרגה מגבולות המותר והרעש הפך למטרד רציני בקרב השכנים שהזמינו משטרה. שוטרים שהגיעו למקום ביקשו מהצעיר שחגג יומולדת להנמיך את המוזיקה, אך בתגובה הוא החל להתווכח איתם ובמקום התפתחה מהומה כשהצעיר וחבריו מטיחים קללות לעבר השוטרים.

זמן קצר לאחר מכן, כאשר השוטרים כבר עזבו את המקום, החליט הצעיר להראות לשכנים שהוא מסוגל לעשות רעש גדול יותר, יצא מביתו עם אקדח וירה שמונה יריות באוויר. לאחר מכן הכניס הצעיר את האקדח לתיק והשליך אותו לעבר שיחים בקרבת מקום. שוטרים שהוזעקו בשנית למקום הצליחו לאתר את האקדח שממנו נורו היריות ובמקביל עיכבו את הצעיר לחקירה.

במהלך חקירת האירוע התגלו על האקדח טביעות אצבעותיו של הצעיר ושל חברו, שעל פי החשד גם הוא אחז באקדח. עוד התברר כי האקדח עצמו נגנב לפני כשנתיים מבית פרטי בהרצליה.

השניים שמרו על שתיקה בחקירה וניסו להסתיר את הקשר החברי ביניהם. בשלב זה בדקו החוקרים את חשבון האינסטגרם של השניים וגילו בו תמונות משותפות שהוכיחו ללא ספק את הקשר ביניהם.

כאמור, בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד השניים בגין אחזקת נשק וירי באיזור מגורים.