כחלון עם בן חיים | צילום:  מרים אלסטר, פלאש 90

זה התחיל בקול תרועה לפני כשלושה שבועות כאשר הוחלט בועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) כי שדה התעופה האזרחי של הרצליה צפוי להיות מועתק למזרח חדרה, זה נמשך עם צינון ההתלהבות וההודעה כי שדה התעופה ישאר במקומו לפחות עד 2021.

אתמול (ד') הגיעה בשורה נוספת על פיה השר כחלון החליט להקפיא את מהלך העברת השדה למזרח חדרה. המשמעות? הות"ל תצטרך לבדוק מחדש את החלופות האפשריות לשדה התעופה ההרצלייני. 

יש לציין כי בקרב המטה לבינוי שפוי בהרצליה יש התנגדות עזה לפינויו של שדה התעופה. הסיבה לכך היא העובדה שבמקומו מתוכננים לקום בניינים עתירי קומות.  

לאחר פגישה אמש עם אנשי סיעת ''העיר של כולנו'' מחדרה, הודיע השר על הקפאת התוכנית להקמת שדה התעופה בעיר. ההחלטה המקורית עוררה ביקורת רבה בקרב תושבי העיר הצפון שרונית.

על פי מידע שהגיע ל-"מיינט", שר האוצר משה כחלון פועל להחזיר את ההחלטה אל הוועדה לתשתיות לאומיות כשהפעם חדרה לא תהיה החלופה המועדפת. כך הוא אמר אתמול:

''נפגשתי עם החברים בנושא שדה התעופה בחדרה, אני באופן עקרוני ביקשתי להחזיר לוועדה לדיון נוסף את כל נושא התעופה בארץ וגם את חדרה בתוך זה, ואני מניח שבימים הקרובים, אנחנו נמשיך בדיונים - כרגע המצב מוקפא עד להודעה חדשה''.

צילום וידאו: רפי נחוסי