מערכת הבחירות מתחממת. על אף הבטחותיו של מטה הבחירות של ראש העירייה משה פדלון, כי לא ישתמש במבנים ציבוריים על מנת לקדם את הקמפיין לבחירתו מחדש, הוצבו שלטי תמיכה על גבי מבנה המשמש את העירייה ואשר נמצא באופן חלקי בבעלותה (25%).

על המבנה שבו נמצא מיכל לאיסוף בגדים עבור נזקקים בעיר, בפינת הרחובות ירושלים-כצנלסון, בכניסה לשכונת נווה עמל, נראה היטב הלוגו של עיריית הרצליה. 

שלטי התמיכה בפדלון מעל מבנה איסוף הבגדים | צילום: סוזי נדב

על פי חוק תעמולת הבחירות, אין באפשרות ראש העירייה או כל מועמד אחר לעשות שימוש במקרקעין או מטלטליו של העירייה. הקנס על פעולה כזו הוא עד 6 חודשי מאסר או קנס כספי של עד 14,400 שקלים בהתאם להחלטת בית המשפט. 

סוזי נדב, מובילת "המאבק לתכנון שפוי יד התשעה הרצליה", שהסבה את תשומת הלב לשלטים, אמרה: "כשעברתי ברחוב ירושלים, בדרכי לשכונת יד התשעה, הבחנתי בשלטי תעמולת בחירות של ראש העיר משה פדלון. לתדהמתי הבחנתי שגם מעל מבנה ציבור של העירייה תלויים שלטים דומים. זוהי הפרה של כללי היסוד של חופש הבחירות ושיווין הליך הבחירות. זה פוגע בדמוקרטיה ובשיווין הזדמנויות מול שאר המתמודדים בבחירות".

ממטה הבחירות של ראש העיר הרצליה משה פדלון נמסר: "בשבוע האחרון נתלו יותר מ-500 שלטי תמיכה בראש העירייה. עוד כ-450 בתי אב ביקשו לתלות בבית שלטים והם ייתלו בשבוע הקרוב.

"השלט המדובר נתלה על נכס בבעלות של 75% בידי אדם פרטי על גבי שילוט שהוא מחזיק ברישיון עליו שילם אגרה. למרות שנראה כי החוק מתיר לאדם פרטי לתלות שלט ברכוש שבבעלותו, הורינו על הסרה מיידית של השלט ולו בשל מראית עין".

מעיריית הרצליה נמסר: "התלונה הועברה לידי הגורמים המקצועיים האמונים על אכיפת חוקי הבחירות בעיר".