ה' עם התינוקת, לאחר הלידה | צילום: פרטי

סיפור לא פחות ממדהים קרה לאחרונה בבית חולים "וולפסון", כשאישה מהמרכז הגיעה למיון יולדות כשהיא בשבוע 29 להריונה, לאחר שנאמר לה על ידי הרופא המטפל כי העובר מת ולא נמצא לו דופק בבדיקה שגרתית. בבית החולים נמצא הדופק של העובר והאישה עברה מעקב הריון שבסופו, לפני שבועיים וחצי, ילדה בן בכור בריא.

"הייתי במעקב אצל הרופא שלי בקהילה, אולם באותו יום כשבאתי הוא לא היה ורופא אחר בדק אותי", מספרת ה', שזהו הריונה הראשון.

"הייתי בשבוע 29 עם שלייה קדמית ולא הרגשתי טוב תנועות עובר. הרופא בדק, יש לומר באופן מהיר, ופתאום הפנים שלו האדימו. שאלתי האם הכל בסדר ואז הוא אמר לי שאין דופק, שהעובר מת".

ה' הייתה המומה מן הבשורה והרופא אמר לה להתפנות לבית החולים. "הגעתי לוולפסון, אבל לא השלמתי עם מה שהוא אמר. ברגע שבמיון ראו שאני בשבוע 29 ואין דופק, מהר מאוד לקחו אותי האחיות, עשו לי אולטרסאונד וחיבקו אותי. היה דופק", היא מספרת.

ה' אושפזה למספר שעות ולאחר מכן שוחררה והמשיכה לבצע מוניטור בבית, כאשר המשך ההריון עבר עליה בתחושות קשות בשל המקרה. "הרופא התנצל ואמר שהמכשיר לא היה בסדר, אחר כך ילדתי בשבוע 39 בלילה בניתוח קיסרי. צביה האחראית בחדר הלילה הייתה מדהימה, כך גם המיילדת מורן וד"ר מיכל קובו שליוותה אותי בתהליך".

"היא הייתה יולדת מקסימה, מלאת שמחת חיים. היא התקבלה לחדר לידה לאחר השראת לידה, עם המון ציפייה ותקווה. הלידה התקדמה באיטיות, ועל כן בסופו של דבר הוחלט על סיום הלידה בניתוח קיסרי. ה' קיבלה בהבנה את ההחלטה הרפואית", מסבירה ד"ר מיכל קובו, מנהלת מחלקת היולדות וחדר לידה.

"הניתוח עבר בשלום. יש התרגשות רבה בכל לידה, אבל במקרה שלה ההתרגשות הייתה מיוחדת במינה".