סטודנטים | צילום: pexels

משטרת ישראל חשפה רשת למכירת עבודות אקדמיות (סמינריוניות) לסטודנטים ברחבי הארץ. לפנות בוקר (שני), הפכה חקירת המשטרה מסמויה לגלויה, עם פשיטת השוטרים לבתיהם של שמונה חשודים ממרכז הארץ.

החקירה הסמויה החלה לפני כשנה, עם קבלת תלונה במשטרה מנציגי אחד ממוסדות הלימוד הגדולים בארץ, נגד חברות ברשת האינטרנט המציעות למכירה עבודות אקדמיות לסטודנטים בתמורה למאות שקלים לכל עבודה אקדמית.

עם קבלת התלונה החלו חוקרי המשטרה בחקירה סמויה, במהלכה בוימו רכישות של עבודות. החוקרים הצליחו, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, להתחקות אחר בעלי החברות ואחרי אותם חשודים שלחשבונם הופקדו התשלומים עבור העבודות שנמכרו.

כאמור, הבוקר (שני), הפכה החקירה לגלויה, עם עיכובם של שמונה חשודים, בשנות ה-30 עד שנות ה-60 לחייהם, מרחבי הארץ. החקירה בעניינם נמשכת.

עו"ד אייל בסרגליק שמייצג שתי חשודות, בנות משפחה, אמר כי אין להן קשר לפרשה: "כך יתבהר בהמשך. בעוד מרשתנו האחת הכינה תוכן אקדמי עבור חברה שרכשה את זכויותיה, ובזה התמצה חלקה, מרשתנו האחרת קיבלה ממנה כסף בשל חובות ולאור קרבתן המשפחתית. בקרוב יתבהר כי אין כל קשר למרשותינו לחשדות המיוחסים להן ואנו סומכים על המשטרה שתבצע את מלאכתה במהירות האפשרית לבירור האמת הפשוטה הזו".