(צילום: pexels)

תושב השרון (40), גרוש ואב לארבעה שמשלם מזונות לאשתו מנישואיו הקודמים, ניהל רומן קצר עם רווקה בת 40. כתוצאה מהרומן, הרתה הרווקה וסירבה לבקשת האב לבצע הפלה.

לדברי עורכת הדין הלנה שמחי, המייצגת את האישה, לאחר שהגבר גילה את דבר הריונה – הוא נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. לאחר מספר חודשים של מסרוני תחנונים מצדה – שכללו בקשה מהגבר רק להכיר בבנה – "ללא שום מחויבות", נעתר הגבר לבוא ולבקר אותה.

לאחר מספר פגישות, ולאחר שראה את מצבה הכלכלי הקשה, הבטיח הגבר לסייע לאישה בתשלום חודשי של 1,000 שקלים, וכך אכן עשה במהלך חודשיים ברצף, אולם אז הפסיק. מצבה הכלכלי של האישה הלך והתדרדר, ובצר לה, היא פנתה לעוה"ד שמחי, אשר הגישה בשמה בקשה לבית המשפט לקביעת אבהות ומזונות ילדים.

עו"ד הלנה שמחי. צילום: פוטו פרג'

לדברי עורכת הדין, עצם התשלום הקבוע לאורך חודשיים מעיד על לקיחת אחריות מצד האב, ועל רצונו ויכולתו לקיים קשר עם בנו ולכלכלו. מנגד, טען הגבר כי הילד כלל אינו שלו, אך בדיקת רקמות הוכיחה ההיפך.

לאחר שהסתבר שהילד הוא אכן בנו, חייב אותו בית המשפט לשלם לאישה מזונות ילדים בסך 1,350 שקלים בחודש, שיתווספו למזונות אותם כבר משלם הגבר על ארבעת ילדיו מנישואים קודמים.