בית הקפה החברתי בערב ההשקה | צילום: אסף אמר

בתזמון כמעט מושלם קרו בשבוע שעבר שני דברים: רשת "קופיקס" העלתה שוב מחירים והושק בית הקפה החברתי הראשון בשכונת נווה ישראל. בעוד המודל המסחרי של הרשת, שנשאה את דגל הצרכן החכם, הולך ומתערער, עולות היוזמות החברתיות שמגיעות לתת מענה צרכני מזווית שונה, זווית קהילתית.

בית הקפה שאינו למטרות רווח, הוקם במסגרת המרכז הקהילתי של שכונות נווה ישראל ואמירים, ביוזמת המנהל יגאל שרים ותושב השכונה אסף אמר ובתמיכת החברה הארצית למתנ"סים. הוא ממוקם בתוך המתנ"ס המקומי ומטרתו הראשונים היא לייצר פעילויות חברתיות וחיבור בין התושבים הצעירים למבוגרים, בין ההורים לילדים, בין הדתיים לחילונים. "החזון הוא לחבר בין אנשים, להיות שותפים בתהליך היווצרות קהילות ולתת במה ליוזמות ולחלומות של תושבי השכונה", מסבירים בחברה למתנ"סים.

בית הקפה נבנה ביומיים על ידי מפעילות האמר קרבי, חיילות שהגיעו להתנדב. מאוחר יותר הגיעה כיתת נחשון מ"תיכון חדש" עם מורתם מיכל גפן על מנת להמשיך בפרויקט. המקום יתופעל על ידי מתנדבים: בני נוער ובני הדור השלישי.

בית הקפה הצנוע לא יוכל להחליף את חוויית הבילוי והשפע של בתי הקפה הרגילים. מבדיקת מיינט הרצליה, הוא מציע תפריט בסיסי מאוד, אבל עם מחירים אטרקטיביים. לדוגמא:

מחירון בית הקפה                         

שתייה קלה - 5 שקל

שתיה חמה - 5 שקל

עוגה - 10 שקל

כדור שוקולד - 3 שקל ליחידה, 5 שקל לשתי יחידות

טוסט (מוגש עם ירקות) - 15 שקל

שקשוקה (מוגשת עם ירקות ולחם) – 15 שקל

נאצ'וס - 8 שקל