חלוקת הפלאיירים סמוך לאחד מבתי הספר | צילום: עמותת "הרצליה חופשית"

חב"ד הרצליה ארגנו אירוע לכבוד ל"ג בעומר לילדי העיר, אך הצליחו לעורר את זעמם של חלק מההורים החילונים. האירוע שנקרא "תהלוכת ל"ג בעומר" לכבוד רבי שמעון בר יוחאי, צפוי להתקיים היום (ה') ברחבת בית הכנסת הגדול וכולל מתקנים לילדים, הופעה של יובל המבולבל והגרלה נושאת פרסים. אלא שעל מנת להשתתף בהגרלה, צריך להשלים בפלאייר סיסמה (יחי אדוננו מורנו ורבינו...) ו"להירשם לצבאות השם".

בפלאיירים של חב"ד, שחולקו במהלך השבוע, הוזמנו הילדים לקחת חלק בשלוש הגרלות, כאשר הפרסים מפתים במיוחד, בעיקר ילדים: מכונית חשמלית ממונעת, רחפן סלפי, הובר-בורד, קורקינט חשמלי, טרקטור חשמלי ועוד.

פלאייר חב"ד שחולק לילדים

לטענת מספר הורים בעיר, מה שהפריע להם במיוחד, היה לראות ילדים קטנים שמחלקים מטעם חב"ד את הפלאיירים מחוץ לשערי בתי הספר "ברנר" ו"ברנדיס".

"מנסים לפתות את הילדים שלנו", אמר תושב העיר. "הם משתמשים במתנות שילדים אוהבים ובכל מני ידוענים כמו יובל המבולבל כדי למשוך את הילדים שלנו להשתתף בפעילויות של חב"ד. אם זאת לא כפייה דתית, אז מה זה? צריך לעצור את הפעילות הזאת ולמנוע אותה בכל מחיר".

עמותת "הרצליה חופשית", הגיבו: "שוב חב"ד מציגים את השיטות שלהם – מיסיונריות והסתרה. מארגני האירוע לא בוחלים בהסתרת אופיו הדתי משיחי של הארגון. במקום לציין במפורש שמדובר באירוע החזרה בתשובה, הם מציעים מתנות ועושים שימוש בכוכבי ילדים חילוניים ובחלוקה של חומר פרסומי מיסיונרי בבתי הספר הממלכתיים, לעיתים על ידי ילדים. אנו קוראים להורים שלא לשתף פעולה עם האירוע הזה".

למרות פניות חוזרות, מחב"ד לא נמסרה תגובה.