נטע לוי ז"ל והחדר לזכרה | צילום: באדיבות המשפחה

נטע לוי ז"ל מהרצליה הייתה בת 17 בלבד כאשר נאבקה בגידול הסרטני בראשה, עד שנכנעה לו בשנת 2016. "היא השאירה חותם בכל מקום בו הייתה", מספרים עליה, אבל בבית ספר "דור" בו למדה בימיה האחרונים, השאירה חותם גדול במיוחד. בשבוע שעבר נחנך חדר לזכרה בתוך התיכון.

נטע סבלה מגידול סרטני במוח לאורך 10.5 שנים לסירוגין, במהלכם תקף את גופה ארבע פעמים. את הפעם החמישית היא כבר לא שרדה. שולי לוי-רובין, אמה של נטע מספרת על ילדה עם שמחת חיים גדולה למרות הטיפולים והניתוחים. "היא היתה פייטרית, שורדת. הייתי מאוד גאה בה. היא תמיד הייתה מלאה באופטימיות למרות שלקראת הסוף כבר היה לה מאוד קשה. כל השנים היא למדה בבתי ספר רגילים וכשנכנסה ללמוד בתיכון 'דור' היו לה הרבה חברים וחברות. הם העניקו לה הרבה חום ואהבה, קיבלו בקלות ילדה שונה מהם ולה היה טוב. השנה האחרונה לחייה הייתה בתיכון דור וזו הייתה השנה הטובה ביותר בחייה".

נטע ז"ל עם אמה, שולי לוי-רובין | צילום: באדיבות המשפחה

נטע נפטרה בחודש אוגוסט 2016 לאחר שסיימה את כיתה י'. בתיכון "דור" החליטו להנציח את זכרה בחדר זיכרון מיוחד שנחנך, כאמור, בשבוע שעבר בטקס מרגש בנוכחות ראש העירייה משה פדלון, צוות בית הספר והתלמידים ומשפחתה של נטע. מדובר בחדר קטן שעל גבי שלט הכניסה כתוב "נטע". על אחד מקירות החדר כתובה בגדול את המילה smile ועל הקירות האחרים מופיעות תמונותיה ממהלך השנים.

"זה מאוד מרגש, קשה למצוא את המילים", אומרת לוי-רובין. "ריגש אותי שחבריה חושבים עליה וזוכרים אותה. כתבו לה שיר מרגש וסיפרו עליה בסרטון מרגש שהכינו לזכרה. חימם לי את הלב לראות את זה".

לדבריי רון פולק, מנהל בית הספר, "הרעיון היה של אנשי הצוות והתלמידים שהכירו את נטע והושפעו מהחותם שהיא השאירה בכל מקום בו הייתה. נטע התמודדה עם הרבה קשיים, אבל תמיד עם חיוך, אופטימיות, אהבה גדולה לזולת. רצינו שתלמידים וצוות שלא הכירו את נטע, יכירו את דמותה וייחשפו למי שהייתה, לאהבה שלה ולחיוך. כך עלה הרעיון לעשות 'חדר נטע' צבעוני, יפה ונעים".

מה מטרת החדר?

"מדובר בחדר לרווחת התלמידים. אפשר לעשות בו שיעור פרטי, שיחה פרטנית וגם לשמוע מוזיקה או להיות במחשב. החדר פתוח כל הזמן לתלמידים. זה מקום נעים ללמוד בו וגם להיות עם עצמך. יש בו כמה מילים על נטע, תמונות שלה ותמונות של בעלי חיים, כי היא מאוד אהבה חיות. המטרה שלנו היא שנטע תמשיך להיות נוכחת בבית הספר וכולם יכירו ויזכרו אותה".