ישיבת מועצת העיר לחודש נובמבר| צילום: עיריית הרצליה

בישיבת מועצה סוערת שהתקיימה אמש (ג'), עלתה הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר, לערוך תיקון בחוק העזר העירוני "פתיחת בתי עסק וסגירתם", בעקבות "חוק המרכולים" שעבר בכנסת בקריאה ראשונה. ראש העיר, משה פדלון, הצהיר כי בכוונתו לשמר את המצב הקיים מבחינת העסקים הפתוחים בשבת והנחה את היועצים המשפטיים להנסח עד יום ראשון הקרוב טיוטת תיקון לחוק. לאחר מכן, בתוך עשרה ימים, החוק יובא להצבעה בפני המועצה.

"לא נאפשר פגיעה בצביונה של העיר", מסר פדלון שלאחרונה חתם גם על מסמך לצד 15 ראשי רשויות המתנגדים ל"חוק המרכולים". "מטרתנו היא לשמור על הנוהג ועל הסטטוס קוו שקיים כבר למעלה משלושה עשורים, אשר מכבד את תושביה החילוניים והדתיים של העיר. אנחנו נגיש בג״צ אם 'חוק המרכולים' יאושר".

פישר ופדלון | צילום: פרטי, אסף פרידמן

"אני גאה במאבק ובתושבי הרצליה", אמר פישר. "תוך ארבעה ימים הצלחנו לגרום ללחץ ציבורי עצום ובכך לשנות את עמדת העירייה. זה ניצחון גדול לתושבי הרצליה ולעמותת 'הרצליה חופשית'. אנחנו בתחילת המאבק. עלינו לעבוד מהר ולשנות את חוק העזר תוך ימים ספורים, לאחר מכן לאלץ את שר הפנים לחתום ולאשר את התיקון לחוק העזר, גם אם יהיה צורך בהגשת בג״צ".

עמית מרלה בשם "הרצליה חופשית": "בזכות פעילות מאומצת של הפעילים שלנו בשיתוף סיעת מרצ וחברי המועצה שלה יסעור, לונדון ותימור, חבר המועצה יריב פישר ומטה יש עתיד הרצליה, הצלחנו להוביל לשינוי בעמדות. עם זאת, אנחנו נעקוב אחרי יישום ההחלטה בעוד עשרה ימים. תודה ענקית לכל הפעילים שלקחו חלק במאבק".

לצד סערת המרכולים, עלה לסדר היום גם נושא צילום ישיבות המועצה. שש שנים לאחר שאסרה ראש העיר הקודמת, יעל גרמן, לצלם את הישיבות, הוחלט לאשר את תיעודן, תוך הודעה מראש. הצילום אושר למרות התנגדות חברי סיעת ש"ס וחבר המועצה אלעד צדיקוב מסיעת "גשר".