רזיאל אחרק במרינה. צילום: באדיבות אחרק

רזיאל אחרק ומשה סיני, חברי מועצה מראש העין, עשו ביום שבת בבוקר צעדה באזור מרינה בהרצליה. הם לא תיארו לעצמם שהטיול התמים יהפוך להצלת חיי צעירה שנקלעה למצוקה בתוך הים.

"צעדתי עם רעייתי רונית מחוף הצוק לכיוון המרינה ולפתע שמענו קול נשי צורח מהמים", מספר סיני. "עמד שם בן אדם שנופף לי לעצור. הצלחתי להבין שבחורה צעירה נסחפה עם גלשן לכיוון הסלעים, נפצעה וחטפה מכה בראש. היא היתה בחרדה מאוד גדולה".

בשלב הזה ניסה סיני להזעיק עזרה, אך הבין כי אם לא יפעל במהירות הצעירה עלולה לטבוע. באופן מקרי פגש סיני את אחרק, חברו למועצה, שגם הוא עשה טיול במקום. "אמרתי לו שעד שתגיע המשטרה אנחנו עלולים להפסיד זמן. חזרנו לזירת האירוע ואז רזי למעשה עלה על המזח ועבר לצד השני יחד עם אדם נוסף".

רזיאל אחרק בין הסלעים במרינה בהרצליה

לאחר מכן החלו השניים להרגיע את הצעירה, כדי שלא תפעל בפזיזות ותיסחף עם המים. "רזיאל, יחד עם אותו בחור, החל לעזור לה לטפס על המזח לכיוון הרציף. לאחר שעלתה היא רעדה גם מקור וגם מהלם מכל מה שקרה".

כמה זמן נמשכה הדרמה בים?

"מדובר להערכתי בעשר דקות של בהלה מצד הצעירה, שהיא בסך הכל נערה בת 15 שנסחפה עם הגלשן שלה לכיוון הסלעים. היא היתה מאוד מבוהלת והיה חשוב להרגיע אותה וכך בסופו של דבר חילצנו אותה".