"קונדיטוריית וייס" בשנות ה-80 | צילום: מתוך האלבום המשפחתי

כולם הכירו אותה, קנו בה ונהנו ממטעמיה. "קונדיטוריית וייס" האגדית ברחוב סוקולוב היוותה במשך שנים רבות אבן שואבת לתושבי הרצליה מכל רחבי העיר אשר הגיעו במיוחד בשביל עוגות הגבינה המפורסמות, הסברינות המרשימות או הסופגניות שטעמן צרוב על הלשון שלנו עד היום. עכשיו נוכל כנראה לחוות את זה מחדש.

הקונדיטוריה הוקמה בשנת 1967 על ידי האחים מאיר ואריה וייס. מאיר היה "בעל המקצוע", עבד במפעל שמעל החנות והיה אחראי על הייצור. אריה ניהל את הצד העסקי ושימש כ"פנים" של החנות. הנוסחה הצליחה במשך שנים רבות והמקום הפך למותג בעיר עד שנסגר לפני כ-15 שנים בעקבות סכסוך משפחתי בין האחים.

כיום, מי שיסתובב ברחוב סוקולוב יחלוף על פני שפע מאפיות וקונדיטוריות, אך רבים עדיין נזכרים באותה אחת שהייתה טעם ילדותם. את הכמיהה לנוסטלגיה הבין אופיר וייס, בנו של מאיר, אשר בצעד מפתיע הכריז כי בחודשים הקרובים יפתח מחדש את הקונדיטוריה על שטח של 300 מ"ר במיקום מרכזי בעיר, אותו עדיין לא חושף. והרצליה לא לבד - במקביל יפתח וייס את הקונדיטוריה גם בחולון, רמת גן ונתניה.

אופיר וייס, אז והיום | צילום: מתוך האלבום המשפחתי

וייס (45) סומן כבר בילדותו כ"יורש האימפריה" ומגיל צעיר היה היחיד מבין אחיו שעבד בצמוד לאביו ודודו בקונדיטוריה. במקביל התמקצע בתחום ולמד ב"תדמור" - בית הספר למלונאות ובישול. "מגיל 12 אבא ואריה "אילפו" אותי וכיוונו אותי לדעת להשתלט על המקום. הייתי שם כל הזמן וזה היה ברור לכולם שאני אמשיך", מסביר וייס. בגיל 18 סיים את לימודיו וטס לעבוד ולנהל מטבחים בארה"ב.

לאחר חזרתו עבד וייס עם אביו אשר באותם ימים כבר פירק את השותפות עם אחיו והקים מפעל קטן ברעננה. למרות אהבתו הרבה לאפייה, וייס לא המשיך ופנה לתחום הדפוס ולאחר שקיבל הצעת עבודה מחבר משפחה. כעבור מספר שנים פתח עסק פרטי וב-20 השנים האחרונות עבד כעצמאי.

שני הדורות של קונדיטוריית "וייס" | צילום: מתוך האלבום המשפחתי

אתה כבר שנים רבות מצליח בתחום אחר, מדוע דווקא עכשיו החלטת לחזור לקונדיטוריה?

"כי הקונדיטוריה עדיין מבעבעת בקרביים שלי. כשאני נכנס היום לפגישה, אני מדבר 14 דקות על עוגות ועוד דקה אחת על העסק שלי. אבל אני חוזר בעיקר בגלל דבר אחד: אני רוצה שאבא שלי יהיה מאושר, שיידע שהחזרתי את המותג 'וייס' להרצליה ויהיה גאה שמפעל החיים שלו ממשיך ולא אבד בגלל שנאת אחים. במשך שנים רבות השם וייס היה מותג שכולם הכירו. עד היום אם אני נכנס לקונדיטוריה ואומר שאני הבן של וייס אומרים לי שלא היה ולא יהיה כמו אבא שלי".

ואתה חושב שתצליח לשחזר את ההצלחה? עולם הקונדיטוריה השתנה מאוד בארץ.

"ללא ספק. עוד כמה שנים לא יהיה אחד בארץ שלא יכיר את 'קונדיטוריית וייס'. למדתי מאבא הכל. אני אמנם נחשב לטוב מאוד, אך עדיין לא מתקרב אליו. למזלי, במשך השנים הרבות שלי בקונדיטוריה למדתי גם את המקצוע עצמו מאבא שלי וגם את הצד הניהולי והעסקי מדוד שלי אריה. יש לי תוכנית עסקית מסודרת ופעם בשבוע אני מתנדב בקונדיטוריה, מכין עוגות ומאמן את היד המקצועית שלי.