מפגש תושבים בהרצליה | צילום ארכיון: עיריית הרצליה

חיכיתם להזדמנות לשנות את תוכנית המתאר? זה הזמן. עיריית הרצליה פרסמה הבוקר (ג') את התאריך למפגש שיתוף הציבור הראשון בנושא תוכנית המתאר. "יש לכם הזדמנות להשתתף באופן פעיל, להעלות הצעות ורעיונות ולהביע דעה", הבטיחו בעירייה.

כזכור עיריית הרצליה החליטה לבחון מחדש את תוכנית המתאר, וקיבלה לשם כך אישור מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לעשות זאת במשך 18 חודשים. בבקשה למשוך את התוכנית טען ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, כי רק לאחר הגשת התוכנית גילה כי למדינה אין תוכנית תחבורתית מערכתית; גשרים או מחלפים, גשר לרכבת, חיבור לכבישים דוגמת כביש 2 או 4 וכי אין מקורות מים וחשמל. בנושא שיתוף הציבור, הדגיש: "מסתבר שלא היה שיתוף ציבור וזה הביא את התושבים למחאה...אני מבקש לשתף את הציבור בתוכנית המתאר, והפעם באמצעות צוותים מקצועיים שיקיפו את כל אזורי העיר".

בעירייה מסרו עוד הבוקר כי בכוונתה לקיים תהליך משותף ושקוף של שיתוף ציבור, שבמהלכו יתקיימו הרצאות עם מתכננים מובילים בתחום האורבני. לאחר מכן יתקיימו דיונים פתוחים בהשתתפות התושבים בשכונות העיר, והמסקנות שיעלו בהם יובאו בפני המתכננים. "בכל שלב ניתן יהיה להתעדכן באתר העירוני לגבי התקדמות התהליך והמפגשים הצפויים".

התהליך יתקיים לפי הנחיית הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ולפי לוח הזמנים שקבעה הוועדה. המפגש הראשון יתקיים ביום שני, 1.1.18 ב-20:00 ב"היכל בעיר" בה ידבר העיתונאי ואיש הטלוויזיה, ח"כ לשעבר ניצן הורוביץ, בנושא "איך עושים עיר טובה?".

"אנחנו יוצאים לתהליך מעמיק ומורכב שבו נפרוש בפני המשתתפים את מכלול ההיבטים של תוכנית המתאר, ונקיים איתם מפגשים ודיונים", אמר פדלון. "אני מזמין את התושבים לבוא, להשתתף ולהשפיע על עתיד העיר".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, הוסיף: "עיריית הרצליה רואה חשיבות בשיתוף הציבור ופועלת ברוח זו. תוכנית המתאר עשויה להשפיע על התכנון העתידי בעיר ולכן השתתפות פעילה של התושבים תתרום רבות לבחירת החלופה הראויה והמתאימה ביותר".