צילום אילוסטרציה: Shutterstock

האם יבוטלו בהרצליה ימי החשיפה להורים בגני הילדים? מסתמן כי כך תחליט העירייה, בשל הנחיה של האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך.

ימי החשיפה בגנים התקיימו מדי שנה במהלך חודש ינואר, ואיפשרו להורים להתרשם מהגנים ומהצוות. ל"ידיעות השרון" ו"מיינט הרצליה" נודע, כי העירייה החליטה לאמץ את ההנחיה שיצאה לאחרונה מהאגף ולבטל את הביקור בגנים שהתקיים לקראת פתיחת הרישום.

בהנחיה החדשה נכתב: "לקראת הרישום בגני הילדים שוב עולה שאלה הביקור בגנים. מבקשת להזכיר, כי לאור הנחיות שהתקבלו על ידי מחלקת הביטחון של המשרד, לא יתאפשר קיום של ימי חשיפה בשעות הבוקר. רשות המעוניינת לפגוש את ההורים החדשים במערכת, תקיים מפגש ערב להורים המעוניינים. המפגש יתקיים בנוכחות נציג הגיל הרך ברשויות המקומיות, נציג הפיקוח, צוותי חינוך והשירות הפסיכולוגי החינוכי - כל זאת במטרה לחשוף את דרכי העבודה של גן הילדים הרשמי. אין לחייב את הגננות להשתתף במפגש".

"העירייה עד כה לא הודיעה על ביטול הימים הפתוחים", אומר הורה לילד בגני הילדים בהרצליה, "אבל הורים כבר מתחילים לתהות מה קורה עם זה. יש הרבה הורים שמאוד אוהבים את הימים הפתוחים כי זו ההזדמנות שלהם להתרשם מהגן, לדבר עם הצוות ולהתרשם כיצד נראית מערכת.

"מנגד, יש הורים שחושבים שמפגש של שעתיים בגן בזמן פעילות אינו מספיק גם ככה וההליך אף לעתים משלה אותם לחשוב שבכך הם יכולים להכריע לגבי הבחירה הסופית של הגן עבור ילדיהם. בכל מקרה, זו הזדמנות להתרשמות ראשונית, ואם בכוונת העירייה לבטל את הימים האלו, עליה לנהוג בשקיפות ולא לחכות לפרסום חוברת הרישום ואז להשמיט את קיום היום הפתוח ממנה".

מוועד הורי הגנים נמסר: "חבל לנו שמשרד החינוך לא רואה כמונו ערך בקיום הימים הפתוחים, ואנו נפעל בשיתוף העירייה לגיבוש מתווה לערב היכרות, שיהיה מקיף וייתן מענה מיטבי להורים".

מעיריית הרצליה נמסר: "משרד החינוך מתנגד למתכונת זו של ימים פתוחים בגנים. התקיימה פגישה עם ועד הורי הגנים וסוכם על מתכונת של מפגש עם כלל ההורים, כדי להציג את הגנים, על תפיסתם החינוכית. המפגש יתקיים לקראת הרישום, ב-15.1.18 באשכול פיס זאב. הזמנות יישלחו להורים באופן אישי בדואר".