צילום: יוגב עמרני

החל מיום ראשון הקרוב (10.12) יתוגבר קו 347 הנוסע בין רחוב הדפנה/תדהר ברעננה לתחנה המרכזית בת"א, דרך המרכז הבינתחומי בהרצליה. הקו יתוגבר ב- 12 נסיעות יומיות חדשות בשני הכיוונים. תגבור הנסיעות צפוי להגדיל את זמינות הקו לאורך כל שעות היום ולהקל על הנוסעים להגיע מרעננה לתל אביב ובחזרה.

הקו משרת את תושבי רעננה המבקשים להגיע לת"א, תושבי תל אביב והסביבה אשר מגיעים לעבודה בפארק ההי-טק ברעננה ואת ציבור הסטודנטים הלומד במרכז הבינתחומי בהרצליה. לאור הביקוש הגדול ומחאת סטודנטים מהמרכז הבינתחומי, החליטה חברת מטרופולין, בשיתוף משרד התחבורה, לתגבר את הקו בכ-60 נסיעות שבועיות נוספות. צעד זה יאפשר תדירות של 15 עד 20 דקות בשעות השיא. יש לציין כי לפני מספר חודשים תגברה החברה את הנסיעות בקו זה וכעת עושה זאת שוב לאור הביקוש.

כזכור, מחאת הסטודנטים התחילה לפני כחצי שנה, אז ניהלה אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי מאבק ארוך בניסיון לתגבר את הקו, מאחר שסטודנטים רבים טענו כי הוא מדלג על תחנות בגלל העומס או לא מעלה נוסעים נוספים. כתוצאה מכך, הסטודנטים מאחרים לשיעורים ואפילו מפספסים מבחנים. הבעיות בקו השפיעו גם על עובדי אזור התעשייה ברעננה, שעבורם זה הקו היחיד שמגיע למקום מתל אביב.

שני קווים של 347 מדלגים על תחנה ביולי 2017

בחודש יולי הגיעו אף נציגי האגודה לכנסת במסגרת "יום הסטודנט" ולקחו חלק בוועדות השונות, בהן הציגו את טענותיהם המרכזיות בנוגע לתחבורה ציבורית בכלל ולעומס החריג בקו 347 בפרט.

לדברי ליבנת כהן דן, מנהלת השיווק וקשרי לקוחות במטרופולין: "לאור הביקוש הרב לנסיעות בקו זה, פנינו למשרד התחבורה בבקשה לתגבורים, ואנו שמחים על ההחלטה. במהלך השנה האחרונה תוגבר הקו בנסיעות חדשות מספר פעמים, והחודש תוגבר פעם נוספת באופן משמעותי. כל זאת במטרה להגדיל את היקפי השירות לתושבים, ובפרט לסטודנטים המבקשים להגיע ללימודים. נמשיך להיות קשובים ולפעול לרווחת הנוסעים, במטרה להעניק תחבורה ציבורית טובה ויעילה".

פירוט הנסיעות החדשות:

מכיוון רעננה: 06:45, 08:45, 10:40, 12:40, 14:40, 17:40

מכיוון תל אביב: 06:50, 08:40, 10:40, 12:40, 14:45, 16:40