צילום: אבי מועלם

לאבד ארנקים, מסמכים, תעודות וכסף מזומן בפרט, זה תמיד כואב וברוב המקרים לא מסתיים בסוף טוב. למזלה של שרה לרנר מהרצליה, היא כן זכתה לסוף טוב, בזכות טוב ליבו ויושרו של אדם אחד.

לרנר (29), סטודנטית לסיעוד במכללת רמת גן, עושה מדי יום את מסלול הרצליה-רמת גן בקו 531 של חברת "אגד". לפני כשבוע, עם תום יום לימודים ארוך, עלתה על האוטובוס חזרה לביתה. העייפות והעומס הכריעו והיא נרדמה והתעוררה כשהגיעה לתחנת הירידה. כעבור מספר שעות הבחינה כי תעודת הזהות שהכילה את כרטיס קופת החולים שלה ואלפיים שקלים במזומן, אותם משכה באותו יום על מנת לשלם שכר לימוד, נעלמו וככל הנראה נשכחו באוטובוס.

"הייתי כל כך עייפה ונרדמתי. התעוררתי ממש ליד התחנה, ירדתי, הגעתי הביתה, התארגנתי ויצאתי לקופת החולים לאסוף בדיקות שעשיתי", מספרת לרנר למיינט הרצליה. "כשהגעתי לקופת החולים, ראיתי כי הכרטיס, תעודת הזהות והכסף שמשכתי - אינם. כנראה שהכל נשמט מהתיק בזמן שישנתי ומיהרתי לרדת ולא שמתי לב".

הסטודנטית שרה לרנר והנהג דני בנור | צילומים: פרטי

למזלה של לרנר, ארנקה נמצא על ידי נהג האוטובוס, דני בנור, אשר איתר אותו במהלך סיור שערך באוטובוס וניסה לאתר אותה דרך קופת החולים.האחרונה לא יכלה למסור את מספר הטלפון של המטופלת, אך קישר בין השניים. בנור אמר ללרנר כי מצא את הארנק וביקש כי תמתין בתחנה בה הוריד אותה. כעבור מספר שעות אכן עבר בנות עם האוטובוס ומסר לה בחזרה את הארנק בשלמותו. לרנר לא הסתפקה בתודה פשוטה והצטרפה לבנור לנסיעה.

"אני בדרך כלל לא נוהגת לענות לשיחות שאני לא מכירה והיו לי מספר שיחות כאלה, אבל לאור המצב עניתי וזו הייתה נציגה מ"מכבי" שסיפרה שנהג האוטובוס יצר עמם קשר. הנהג הגיע והחזיר לי הכל: את תעודת הזהות, הכרטיס והכסף, בדיוק כמו שהיו. זה כסף מזומן, אז ממש לא חשבתי שאראה אותו שוב, אבל הוא פעל במהירות ובזריזות. הוא עשה מאמץ כביר להשיג אותי ובזכות העובדה שהוא טוב לב, הכל חזר אליי".

"כשסיימתי את הקו, עשיתי בדיקה שגרתית ואז מצאתי את הכסף. ראיתי את כרטיס קופת החולים וישר יצרתי איתם קשר", מתאר בנור, תושב רמת השרון העובד כבר 23 שנים ב"אגד". " תוך מספר דקות שרה התקשרה אליי וקבעתי איתה שאעבור דרכה כשאני עושה את הדרך חזרה. עברתי דרך התחנה בה הורדתי אותה ואז היא הצטרפה אליי לנסיעה. סיפרה לי כי מדובר בשכר הלימוד שלה וריחמתי עליה. גם עובדת, גם לומדת. בקלות זו יכלה להיות הבת שלי. זו לא פעם ראשונה שאני מוצא כסף באוטובוס, אך כן פעם ראשונה שמדובר בסכום כזה במזומן. היה לי ברור שאחזיר את הכסף".