הלוח שקרס. "ייתכן שיש עובש בכיתות אחרות" | צילום: פרטי

בבוקר יום שלישי, בסביבות השעה עשר, נשען אחד מתלמידי כיתה י' בתיכון "הנדסאים" בהרצליה על הלוח בכיתה. הלוח ניתק מהמסמרים שהצמידו אותו לקיר וקרס ברעש גדול על הרצפה. איש מהתלמידים לא נפגע, אך על הקיר התגלה כתם גדול של עובש. בעקבות קריסת הלוח, פונו התלמידים לכיתה אחרת בבית הספר, הקיר תוקן ונצבע, והלוח הותקן מחדש. בהמשך השבוע הורשו התלמידים לחזור לכיתתם.

כל תלמידי שכבת י' בתיכון "הנדסאים" לומדים במבנים יבילים (קרוואנים), בשל מחסור חמור בחדרי כיתה בבית הספר. הקרוואנים הוצבו במקום לפני כשלוש שנים, במטרה לאכלס בהם תלמידים מבתי ספר שעוברים שיפוץ. השנה לומדים במתחם הקרוואנים תלמידים מבית הספר "בר אילן". כל הקרוואנים שופצו, נצבעו והותקנו בהם מזגנים ובארבעה מהקרוואנים אוכלסו תלמידי תיכון "הנדסאים", על פי דרישת הנהלת בית הספר.

בעקבות המקרה, דרש יו"ר ועד ההורים בתיכון, יוסי סימון, מהעירייה לבדוק את נושא העובש בכל הקרוואנים. "אומנם בעקבות הגשמים לא התגלו דליפות מים בקרוואנים, אך ייתכן שיש עובש מאחורי הלוחות גם בכיתות אחרות"

.יש לציין, כי דוח מבקר המדינה שפורסם בשבוע שעבר, התייחס לשימוש במבנים יבילים (קרוואנים) במוסדות חינוך בעיר, ככיתות לימוד וגני ילדים במשך שנים, בלי שהפעלתם אושרה בידי הגורמים המוסמכים הנדרשים, כגון גורמי כבאות והצלה ופיקוד העורף. את מרבית המבנים הציבה העירייה במתחם שליד בית הספר "יד גיורא", שכלל חמישה מבנים יבילים, שלוש סככות ומבנה שירותים, ללא היתר.

בסיורים שערך צוות הביקורת במתחם נמצא, כי המבנים היבילים שימשו ככיתות לימוד וכי הוועדה המקומית לא טיפלה בבנייה בלתי חוקית זו, על אף הסכנה הטמונה בשימוש במבנים אלו. עיריית הרצליה והוועדה המקומית מסרו בתשובתן למבקר המדינה, כי קיומם של המבנים היבילים אינו פוגע בשלומם ובביטחונם של הילדים, שכן נושא הבטיחות נבדק ומאושר מדי שנה.

בעקבות קריסת הלוח נמסר מעיריית הרצליה: "הקיר בקרוואן נצבע ונאטם. נתלה לוח חדש והתלמידים חזרו ללמוד במתחם. עיריית הרצליה מתייחסת בכובד ראש לממצאי דוח המבקר ומטפלת בכל הליקויים".