צילום אילוסטרציה: shutterstock

כתב אישום הוגש השבוע לבית משפט השלום בת"א נגד ברוך אוחנה, בן 29, המואשם בעבירות סמים רבות, בהן החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, ייצוא, ייבוא, מסחר והספקה של סמים מסוכנים, בין היתר לבני נוער. 

אוחנה, בעל עסק במרכז העיר, מתגורר בחצי השנה האחרונה עם בת זוגו, נערה בת 17, בדירה בהרצליה. בעברו הרשעה ושני רישומים פליליים מהשנים 2007-2012, בגין עבירות של אלימות חמורה, הפרת הוראה חוקית, רכוש והחזקת סכין.

אוחנה נעצר לפני כשבוע לאחר שהמשטרה הגיעה עם צו חיפוש ומצאה בביתו קופסה מתחת לשולחן הסלון, ובה שקית נייר מקופלת ומריחואנה. כמו כן נמצאה מאחורי המקרר שקית נוספת במשקל 50 גרם. סה"כ נמצאו בביתו 63 גרם סם.

כתב האישום מגולל מקרים רבים בהם קבע אוחנה עם תושבים, ביניהם גם מכרים וגם אנשים אותם לא פגש בעבר, וסיפק בהתאם לבקשותיהם סמים. כך לדוגמה מתואר אירוע בתחילת החודש בו הגיע אוחנה בשעות הערב לביתה של א' המתגוררת ברחוב סוקולוב וסיפק לה סיגריה מגולגלת של סם מסוג קנאביס.

באירועים אחרים הגיע אוחנה' לנווה עמל, לרחוב שמואל הנגיד ולרחובות נוספים, מכר סם מסוג קנאביס וקיבל לידיו סכומי כסף של מאות שקלים. כמו כן מתוארים מקרים בהם הגיעו לקוחותיו של אוחנה לעסק שברשותו, רכשו ממנו סמים ושילמו לו במקום. בין הראיות הבולטות אשר סייעו למשטרה, הן הודעות וואטסאפ רבות בינו לבין הקונים, בהם תיאמו פגישות ומחירים.

עו"ד תמר נבו, המייצגת את אוחנה טענה כי "מדובר בבחור צעיר ללא עבר פלילי בסמים. עברו מאוד ישן ורחוק. נמצאו אצלו 60 גרם מריחואנה. החשוד הודה בהחזקה ובהספקה למספר אנשים. לא הוטח בו החשד לאספקה לקטינה. מדובר בבחור ששיתף פעולה עם המשטרה, מסר גרסה והודה".

בית המשפט הורה על מעצרו של אוחנה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.