גושן ובן צור בימים טובים. אהבה זה כואב | צילום: ענת מוסברג

ההתרסקות הרומנטית של הזמר המצליח נתן גושן וארוסתו לשעבר, עמית בן צור, שהיו הזוג המלכותי של הביצה, מהדהדת גם היום, בדיוק שנה לאחר הפרידה המתוקשרת של השניים. לפני מספר חודשים הוגש כתב אישום נגד בן-צור בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש מצידה כנגד גושן. בן צור מצידה טוענת כי מדובר בטענה שקרית. בבקשה לגילוי חומרי חקירה, שהגישה באמצעות בא כוחה לאחרונה לבית משפט השלום בנתניה, היא מגוללת גירסה שונה לגמרי מזו שטען ארוסה לשעבר, גושן.

בכתב האישום שהוגש כנגד בן צור לפני מספר חודשים בבית משפט השלום בנתניה, נטען כי בסוף דצמבר של השנה שעברה, הגיעה בן צור כועסת ונסערת לביתו של גושן שהתגורר אז בקיבוץ געש, תקפה אותו "בכך שתפסה את גושן בצווארו וחנקה אותו", לשון כתב האישום.

בעדותו של גושן במשטרת מרחב שדות בשרון, כפי שעולה מפרטי כתב האישום, סיפר הזמר לשוטרים כי לאחר שהשתחרר מאחיזתה של בן צור, הוא עוד ניסה להיכנס אל תוך הבית ולסגור בפניה את הדלת, אך היא מנעה זאת ממנו בכך שהכניסה את רגלה לפתח הבית וצעקה עליו. "בהמשך לכך, נכנסה בן צור לבית והמשיכה צועקת על המתלונן והשניים קיללו האחת את השני", נכתב בכתב האישום, "ובנסיבות אלו, הכתה הנאשמת את המתלונן במספר אגרופים בפניו ובגופו וסטרה לו. כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלונן שריטות בצווארו שהן חבלות של ממש".

הלילה הגורלי

שונה לגמרי היא גירסתה של בן צור לאירוע, כפי שעולה מבקשתה לאחרונה לגילוי חומרי החקירה. מהבקשה עולה כי אין מחלוקת על העובדה כי גושן הזעיק את הסייר של חברת השמירה בגעש, אך למוקד 100 של המשטרה ולסייר לא תיאר לכאורה גושן חבלות כלל, אלא רק צעקות וקללות ו"הרמת ידיים" מצידה של בן צור. לטענת בן צור, גושן גם ציין כי הוא אינו מעוניין בהגשת תלונה, וכי אינו חש מאוים מצידה.

למרות דבריו, זומנה בן צור לחקירה באזהרה ובה מסרה, "תוך בכי רצוף, כי סבלה ממסכת התעללות מצדו של גושן בתקופת היותם חברים, נפשית ופיזית. כן סיפרה הנאשמת על שימוש של המתלונן בסמים 'מהבוקר עד הערב'".
מתוך המסמכים עולה כי בעקבות גירסתה זו, הגיעו שוטרים לביתו של גושן עם צו חיפוש והוא נחקר באזהרה. בסופו של יום, התיק נגד גושן נסגר, ואילו התיק של בן צור, הפך לכתב אישום.

ב"כ הנאשמת, עו"ד אלי כץ, טוען כי בחקירתו של גושן הוא פתאום העלה את כל תיאורי החניקה, האגרופים והסטירה, שבזמן אמת בשיחה עם המשטרה ועם הסייר בעת האירוע, הוא כלל לא הזכיר. "גירסתו הראשונה בשטח השתנתה כשהוא הגיע להיחקר במשטרה, והוא 'צבע' את תקיפתה בצבעים קשים ואלימים שבאים לידי ביטוי בכתב האישום", טען עו"ד כץ.

צילום: כפיר חרבי

החתונה המבוטלת

גושן (31) ובן צור (25) הכירו לפני כארבע שנים. לאחר שנת זוגיות אחת, שלף גושן את הטבעת והציע לבן צור נישואים. שנתיים הם עוד החזיקו מעמד, עד אשר הגיעה הפרידה המפתיעה.

בשבע השנים האחרונות התגלה גושן כמוזיקאי מוביל וזכה לקטוף פרסים ולשתף פעולה עם אומנים ישראלים מצליחים אחרים. חייו הפרטים של גושן ובמיוחד הזוגיים מדווחים במדורי הרכילות, בעיקר משום ששתיים מחברותיו לשעבר היו מפורסמות בעצמן: בר בן וקיל, זוכת התוכנית "המירוץ למיליון", והדוגמנית לירן כוהנר, מלכת היופי לשעבר.

מטעמו של נתן גושן נמסר: "מר גושן לא עבר מעודו שום עבירה פלילית, ואין לחובתו שום רישום פלילי משום סוג שהוא. כל טענה בדבר עבירות כלשהן מצידו של גושן לגבי קורות הערב הנ"ל או בכלל, נבדקו ונשללו על ידי משטרת ישראל שבחרה לסגור את התיק של גושן ולהגיש כתב אישום נגד בן צור. גושן הזמין את המשטרה והסייר המקומי במטרה למנוע כל עימות עם בן צור ולהרחיקה מביתו ולכן נמנע ככל האפשר מלהרחיב בפניהם על פרטי תקיפתה אותו. מיותר לציין שדברי הנאשמת על גושן ועל חייהם המשותפים הינם חסרי כל שחר ועל כך מעידה סגירת התיק כנגדו".