חניון גלגלי הפלדה | צילום פרטי העובדים הרבים שמגיעים מדי בוקר למשרדים באזור התעשייה בהרצליה פיתוח מכירים היטב את טקס חיפוש החנייה המתמשך ברחובות המרכזיים כגון שנקר ומשכית, אשר מסתיים לרוב בכניעה וכניסה לאחד מחניוני המתחם.   

לאחרונה הבחינו עובדים האזור כי באחד החניונים המרכזיים ביותר, חניון "גלגלי הפלדה" ברחוב פלדי הפלדה, עלה מחיר החנייה היומית מ-20 ל-30 שקל, עליה פתאומית של 50 אחוז. 

"זו עליה ממש מוגזמת", אומר עובד במתחם. "אני מגיע לפה מדי יום ולצערי אין לי חנייה במשרד ולכן מדי בוקר מחפש חנייה במשך שעה, וזאת לאחר שעמדתי במשך שעה בפקקים. כמעט תמיד אני לא מוצא כי ב-9:30 רוב מקומות החנייה ברחוב תפוסים ולכן אני נכנס לחניון הזה שהוא גם הכי קרוב לי. עד עכשיו היה בחינון מחיר אטרקטיבי באופן יחסי. כעת מדובר בעוד עשרה שקלים ביום שזה אולי נשמע מעט, אך במצטבר זה הרבה.

"לקוחות רבים מחוץ לעיר מגיעים למשרדי לפגישות ולרוב אני מציע להם להשתמש בשירותי החניון בגלגלי הפלדה. כעת אני כבר לא ארגיש נעים מאחר שמדובר בעלות יקרה וחבל, אנחנו מבריחים כך את האורחים מחוץ לעיר שלא ימשיכו להגיע לפה וכל זה בשביל מה? בשביל שהעירייה תרוויח עוד כמה שקלים".

מעיריית הרצליה נמסר: "דמי החניה היומיים בחניון 'גלגלי הפלדה' לא עודכנו מזה מספר שנים, ולכן כעת הותאמו למציאות. המחיר המלא הוא ללקוחות אשר אינם תושבי העיר, ולתושבי הרצליה זכאות ל-50 אחוז מהמחירון שבתוקף. באזור עצמו יש חניה בכחול לבן (חינם לתושבי העיר) ומספר חניונים עירוניים בקירבה".