בית הספר לב טוב | צילום: יוגב עמרני

    

אחרי מספר חודשים של בלבול ואי ידיעה, הודיע הבוקר (שני) ראש העירייה משה פדלון, כי בית ספר חדש אכן יוקם ברחוב משה בשכונת הרצליה הצעירה, כפי שהכריזה לראשונה העירייה בתחילת חודש יולי.

הקמת בית הספר החדש צפויה להפחית את עומס התלמידים מבית הספר 'לב טוב' אליו רשומים מרבית ילדי האזור. על אף העובדה שכל תושבי האזור מסכימים כי יש צורך בהקמת בית ספר נוסף, לא כולם תמימי דעים בנוגע למיקומו. כזכור, קבוצת תושבים המכונה 'ועד הפעולה' התאגדה במטרה למנוע את הקמת בית הספר ברחוב משה מאחר שלטענתם מדובר ברדיוס מצומצם בו ממוקמים שני בתי ספר והדבר יגרור כאוס תחבורתי.

בתחילת החודש פנתה הקבוצה לראש העיר והציגה את נימוקיה. בעקבות הפגישה הכריזה העירייה כי היא תבצע עבודת מטה בשבועות הקרובים, בשיתוף נציגי התושבים, לבחינת המהלך והדרכים היעילות ביותר לביצועו. תושבי האזור התקשו להבין מה עומד מאחורי ההודעה העמומה וחלקם אף טענו כי מדובר במהלך שנועד למשוך זמן. במקביל, פתחו ההורים התומכים בהקמת בית הספר בעצומה אשר קראה לראש העירייה לדבוק בתוכניתו המקורית.  

בהודעה שפרסמה העירייה הבוקר נכתב כי עיריית הרצליה החליטה בשיתוף ועד שכונת הרצליה הצעירה והנהגת ההורים ב"לב טוב" על הקמת בית הספר החדש ב'שטח חום' שהינו שטח קרקע ייעודי למוסדות חינוך. בנוסף נכתב כי לאור ההתנגדויות בחנה העירייה חלופות אך נמצא כי השטח הייעודי סמוך לרחוב משה הוא התקני היחיד והמתאים. כמו כן, הליך האישור כולו יתבצע בעתיד על פי דין, בוועדה לתכנון ובנייה תוך התייחסות תכנונית גם לנושא הנגישות והתחבורה בסביבת הרחוב ולכל היבטי התנגדויות השכנים.

ההחלטה שהתקבלה אמש ע"י העירייה שימחה את ההורים התומכים בהקמת בית הספר אשר מסרו: "הורי הרצליה הצעירה מברכים על ההחלטה הצודקת של ראש העיר ומקווים שילדנו יהנו במהרה מבית הספר החדש".

מנגד, קיבל 'ועד הפעולה' את הבשורה באופן פחות חיובי ומסר: "העירייה מכבה שריפות ולא מתכננת בחשיבה ארוכת טווח. זה ניסיון לטפל בסתימות בעורקים באמצעות אקמול. העירייה מודה שהם מחפשים פיתרון זמני שבעוד כמה שנים כבר לא יתאים למקום ולאוכלוסייה. פשוט חלם. החולה ימות וכך גם התוכנית חסרת ההיגיון הזו. כל תושב בשכונה שחושב שהתוכנית טובה לו עוד יבכה על כך כל בוקר כשיביא ילדים לבי"ס ויעמוד בפקקים.

"ולכן אנחנו וכל התומכים שלנו נילחם בתוכנית הגרועה הזו. ההתעקשות של העירייה וההתקפלות מול חבורה של יבבנים מעידה כמה פדלון לא מתאים לתפקיד. והבחירות מתקרבות..."

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ציין כי "הרצליה הצעירה הינה שכונה בצמיחה, שהאוכלוסייה בה הולכת וגדלה. היקף התלמידים בבי"ס 'לב טוב' צפוי לגדול ולכן חובתנו לתת מענה הולם של בי"ס שכונתי קרוב לכל ילדי השכונה". פדלון הדגיש כי "לשלבי התכנון המוקדמים יצורפו מומחים בתחום התחבורה על מנת לתת פתרונות למניעת עומס תנועה ברחוב".