צילום:פייסבוק הפיגוע אירע ביום שני השבוע אירע פיגוע דריסה בשוק חג המולד בברלין, גרמניה, כאשר נהג משאית נסע לתוך השוק ההומה ודרס את מי שהסתובב במקום. התוצאה - 12 איש נרצחו ו-48 נפצעו, בין הפצועים גם רמי אליקים (60) טכנאי מקררים תעשיתיים מהרצליה, ששהה במקום יחד עם אשתו, דליה, הנעדרת נכון ליום רביעי בערב (סגירת הגיליון). בהמשך השבוע, ארגון דאע"ש נטל אחריות על מעשה הפיגוע.

שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע באיסטנבול, 11 נפצעו
ישראלי בחו"ל: מה אמורים לעשות עם ההתרעה?רמי, שנסע לחופשה יחד עם אשתו, אושפז בבית החולים לאחר שנפצע באגן וברגליים ועבר שני ניתוחים, בהצלחה. נכון ליום רביעי (סגירת הגיליון), הוא עדיין היה מורדם ומונשם.

עם היוודע הדבר, נסעו ילדיהם של בני הזוג, אור (28) וחן (26), כמו גם אחיו של רמי, עופר, לברלין, כדי לשהות לצד האב ולסייע בחיפושים אחר האם, בהם משתתפים נציגי משרד החוץ והשגרירות הישראלית בברלין.

ממשרד החוץ נמסר, כי "לצערנו, דליה עדיין לא נמצאה ונערך אחריה חיפוש בבתי החולים באזור. הגרמנים לא ערוכים להתמודד עם אסונות בקנה מידה שכזה, ואין להם יכולות פיזיות להתחיל לברר בין כל הפצועים ולנסות ולזהות את הנעדרים. האנשים של משרד החוץ בשגרירות, יחד עם בני המשפחה, מנסים למצוא אותה, תוך שהם נודדים בין בתי החולים ומנסים לאתר ולזהות את דליה".

באשר למצבו של רמי, נמסר ממשרד החוץ, כי מצבו טוב ו"נכון ליום רביעי בצהריים, הוא אמור לעבור עוד ניתוח וצופים לו החלמה, תוך תקווה שהכל יהיה בסדר. לא נשקפת סכנה לחייו".

שכנה וחברה של בני הזוג, עליזה גיניס, מספרת כי בני הזוג אוהבים לנסוע ולטייל. "הם כל הזמן נוסעים. הם אנשים שאוהבים לטייל גם בארץ וגם בחו"ל. יש להם חיי חברה עשירים, המון חברים והם משפחה מאוד מלוכדת - תמיד ביחד, תמיד שמחים ומארחים הרבה לארוחות את המשפחה והחברים".שמעתם משהו חדש בנוגע לדליה?
"כולנו נמצאים בציפייה. אני, המשפחה שלי, כל השכנים והחברים שלהם. החברים של ילדי בני הזוג ליוו אותם השבוע, עד לטיסתם לברלין. הם שמעו על פציעת האב והיעדרות האם בזמן שהיו בחתונה. נאמר להם שהיה פיגוע בברלין והם ניסו לתפוס את
ההורים בטלפון, ללא הצלחה.