צילום: עיריית הרצליה השבוע פרסם יואב אליאסי, הידוע בכינויו "הצל", פוסט חריף נגד ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, שבו האשים אותו כי תלה ברחבי העיר דגל של פלסטין ארגון אש"ף, בצירוף תמונת הדגל. "לא יודע אם סיפרו לך", כתב "הצל" לפדלון, "אבל לא קיימת מדינה בשם פלסטין. הדגל שתלית לצד שאר דגלי העולם זהו דגל אש"ף, ארגון שאחראי לרצח של אלפי יהודים. אז לאחר שהסברתי לך את הטעות שלך אבקש ממך לתקן את הטעות, ובמידה וזו לא טעות אלא אמירה פוליטית נוקבת, אז אל תשכח לתלות את כל דגלי הטרור והשנאה - דגל דאע"ש, דגל חמאס, דגל חיזבאללה ואפילו את דגל הרייך השלישי רק כדי שתהיה התאמה בין הדגלים".

הצל לא מתחרט: קיללתי אבל לא הייתה אלימות
המ"פ שאִפשר ערב פלוגה של "הצל" נשלח לכלאהטוקבקיסטים לא איחרו לפרסם את דעתם על הדגל ועל ראש העירייה. את הקללות והגידופים נחסוך מכם; אלו הן רק התגובות ה"עדינות": "כל פעם קם איזה ראש עיר או אלוף או ח"כ סמרטוט אדום שמוציא את כל הרעל שלו", כתב אחד, ואחר הוסיף: "יש למחוק את דגל הטרור הזה מהר ולטפל בראש העיר שהסכים לתלות את הדגל".

ראש העירייה, משה פדלון, הזדעזע לנוכח הפרסומים והתגובות החריפות, ומיהר להרגיע את הרוחות, כשהסביר לאליאסי כי הדגל המדובר הוא לא דגל אש"ף, כי אם דגל ירדן. "שיעור בגיאוגרפיה ובאזרחות: לפני זמן קצר פרסם 'הצל' פוסט מסית נגדי, לפיו נתלה בהרצליה דגל הרשות הפלסטינית. כמובן שתוך דקות התמלא הפוסט שלו בתגובות שנאה כנגד העיר הרצליה ונגדי. רק שאדון ה'צל' לא הקפיד לבדוק את העניין. בבדיקה מהירה שעשינו התברר שמדובר בכלל בדגל ירדן שנתלה לצד דגלי מדינות נוספות מהעולם, לקראת כנס, שעוסק בטרור שייערך במרכז הבינתחומי הרצליה. אני דורש מה'צל' להתנצל פומבית ולהודות בטעות. ולטוקבקיסטים
שמיהרו לקלל, אני ממליץ לכם לא למהר לחרוץ דין ולהגיע לכנס החשוב שייערך במרכז הבינתחומי ב-12.9".

מכתב ההתראה לפני נקיטת הליכים משפטיים מצדו של פדלון, לא איחר להגיע אף הוא: "בהמשך לפוסט בעמוד הפייסבוק שלך, הרי שהדגלים נתלו על ידי המרכז הבינתחומי כחלק מההכנות לכנס בינלאומי של המכון למדיניות נגד טרור שיתקיים שם, והדגל המופיע בפוסט הוא דגל ירדן ולא דגל פלסטין. הפרסום הנ"ל בפייסבוק מהווה הפרה של חוק איסור לשון הרע. הנך מתבקש להסיר לאלתר את הפוסט האמור ולפרסם פוסט התנצלות על האמירות חסרות השחר שפרסמת, ואשר עשויות להוביל להסתה מיותרת. ככל שלא תעשה כן, אפעל בכל האמצעים העומדים לרשותי. אני מתחייב שהכסף שיתקבל מתביעת לשון הרע ייתרם לעמותה שעוסקת בקידום השלום עם ירדן".

גם המרכז הבינתחומי, שתלה את הדגלים לקראת אותו כנס, הבהיר כי מדובר בדגל ירדן. "הדגלים נתלו לפני מספר ימים, כחלק מההכנות לכנס הבינלאומי של המכון למדיניות נגד טרור בבינתחומי, אליו יגיעו בכירים בתחום הביטחון מכל העולם - גם מירדן. נבהיר כי זהו הדגל המקורי שנתלה והדגל לא הוחלף בשום שלב".

בהמשך הסיר "הצל" את הפוסט, ובפרסום נוסף יצא בהבהרה על מקור הטעות, שנעוצה ככל הנראה בהיעלמותו של אותו כוכב שמופיע בדגל ירדן. ככל הנראה הדגל התלפף סביב עצמו והכוכב שבו לא נראה לעין, ולכן טעו לחשוב אליאסי והצלם שצילם את הדגל כי מדובר בדגל של אש"ף. "לאחר בירור מסתבר שמי שתלה את הדגל כנראה סובב אותו סביב המוט כדי שלא יראו את הכוכב", כתב אליאסי. "זה ההסבר היחידי. רוח לא יכלה לסובב את הדגל בצורה הדוקה ככה, אם בכוונה או לא, את זה אתם תחליטו... נכון, זהו דגל ירדן, אבל הטעות היא לא של הצלם ולא של ראש העיר" .