צילום: יוגב עמרני ימים אחדים לפני פתיחת שנת הלימודים פנו הורים לתלמידי שכבת ג' בבית הספר "לב טוב" בהרצליה לראש העירייה, משה פדלון, במחאה על מספר התלמידים הגבוה בכיתות השכבה - 38 במספר.

מחריפים את המחאה נגד הצפיפות בכיתות
בנט: מספר התלמידים בכיתה ביסודי יוגבל ל-34"אנו פונים אליך בנושא המספר העצום של הילדים בכיתות ג' בשכבה שלנו השנה", כתבו ההורים במכתב זועם. "בשנה שעברה היינו ארבע כיתות של כ- 35-33 ילדים בכיתה. התברר לנו רק עתה, כי במהלך הקיץ נוספו 'לפתע' לשכבה שלנו 12 ילדים, כך שנהיה שתי כיתות של 37 ושתי כיתות של 38 תלמידים (השכונה הולכת וגדלה, כך שלא רחוק היום בו נהיה 40 ילדים בכיתה). הכמות הנוכחית של הילדים בכיתה היא בלתי אפשרית, בלתי נתפסת, לא הגיונית ולא רצויה".

"38 תלמידים זהו מצב בלתי סביר. אי אפשר לצפות ממורה לנהל כיתה עם מספר כזה של תלמידים", ציין אחד ההורים.

הצפיפות הגבוהה של תלמידים בכיתות בית הספר, מתברר, תהיה השנה גם בשכבת א', שתפתח את שנת הלימודים עם ארבע כיתות, בנות 34 תלמידים. ההורים מציינים כי מדובר במספר תלמידים גבוה, בניגוד למה
שהובטח להם לפני חודשים אחדים, כי כל כיתה תכיל כ-28 תלמידים.

"בשנה שעברה היו ראשי רשויות, שלמרות האיסור והאחידות עם משרד החינוך, 'הכניסו את היד לכיס' ומימנו פיצול כיתות, למרות שהיו פחות מ-40 ילדים בכל כיתה", כתבו ההורים לפדלון. "אנו מבקשים ברגעים קריטיים אלו, שעיריית הרצליה תעזור לנו ותדרוש היתר מיוחד מהמפקחת המחוזית לפצל את השכבה העצומה הזו ל-5 כיתות. לכל הפחות, עד שיושג היעד, לא נתפשר על פחות מ-20 שעות שבועיות של פיצול הכיתות".
"נודע לנו שיהיו 34 תלמידים בכל כיתה א', למעט בכיתה אחת", אומרת אחת האימהות. "הדבר נודע כשקיבלנו את השיבוצים לא מזמן, וזה לא הותיר לנו זמן להפוך את ההחלטה. אנחנו מנסים להביא לפתרונות, לפני שניאלץ להגיע לאיומים של השבתה, אבל נעשה מה שצריך כדי לשנות את ההחלטה".

מעיריית הרצליה נמסר: "מפתח התלמידים בכל כיתה נקבע על ידי שר החינוך. אין בסמכותם של ראשי הערים להפחית את מספר התלמידים. יחד עם זאת, ובצעד חריג, החליטה עיריית הרצליה לממן שעות תגבור לכל כיתה. על פי הנחיות משרד החינוך, בית ספר רשאי לפתוח כיתת לימוד נוספת רק בכאשר יש 35-34 תלמידים לכיתה בשכבות א'-ב', ו-41-40 תלמידים לכיתה בשכבות ג'".