צילום: יוגב עמרני תושב הרצליה שדרס קשישה והורשע בגרימת מוות ברשלנות, ירצה שלושה חודשי עבודות שירות בלבד. כך קבע לאחרונה בית משפט השלום בתל אביב, בשל קשיים ראייתיים להוכחת קשר סיבתי בין התאונה למותה המאוחר של הקשישה.

הסדר טיעון לחבר קיבוץ שגרם מוות ברשלנות
מאסר לנהג שהורשע בגרימת מוות ברשלנותהנאשם, רונן אלון (52) מהרצליה, הורשע ביוני בשנה שעברה על פי הודאתו ובמסגרת הסדר טיעון, בגרימת מוות ברשלנות. על פי כתב האישום, בנובמבר 2012 הוא גרם לתאונת דרכים, בה נחבלה קשישה בת 85, מלבינה הלפרין ז"ל מהרצליה, לאחר שלא הבחין בה חוצה את הכביש במעבר חצייה ברחוב בן גוריון בעיר, ופגע בה ברכבו. לאחר תקופת אשפוז ממושכת, נפטרה הקשישה בינואר 2013, וכתב האישום הוגש לבית המשפט ביוני 2015.

בתחילה, כפר הנאשם באחריותו כגורם לתאונה ולמותה של הלפרין ז"ל, אך בהמשך ולאחר הליך גישור, הציגו הצדדים בפברואר 2016 הסדר טיעון, לפיו ייגזרו על הנאשם בין 6-3 חודשי מאסר בעבודות שירות, פסילה
בפועל שלא תעלה על שלוש שנים, פסילה מותנית ומאסר מותנה. בפרקליטות הדגישו, כי ההסדר האמור ניתן על דעת משפחתה של המנוחה ובהסכמתה.

בתביעה טענו, כי מדובר בנהג בעל תשע הרשעות קודמות בתעבורה, האחרונה משנת 2010, ללא רישומים בפלילים. התביעה התייחסה לנסיבות התאונה ולרשלנותו של הנהג, אך הדגישה כי הצדדים הגיעו להסדר הטיעון, לנוכח קושי ראייתי הנוגע להוכחת הקשר הסיבתי בין התאונה לפטירתה המאוחרת של המנוחה. לנוכח מצבו הכלכלי של הנאשם, סוכם כי לא יושת עליו קנס כספי וכי הוא לא יידרש לשלם למשפחה פיצוי כספי.

הנאשם ציין כי הוא לוקח אחריות על התוצאה הטראגית של התאונה ועל הצער שנגרם למשפחת המנוחה, ואמר כי הוא חושב מדי יום על מה שקרה.

בית המשפט החליט לאמץ את הסדר הטיעון וגזר על הנאשם שלושה חודשי עבודות שירות, פסילה ל-24 חודשים ושמונה חודשי מאסר על תנאי.

בא כוחו של הנאשם, עו"ד דוד גולן, מסר: "מאחר שבחומר החקירה נתגלו קשיים ראייתיים, טוב עשה בית המשפט כשכיבד את הסדר הטיעון".