צילום: shutterstock שר הפנים, אריה דרעי, מתנגד ליוזמה של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, להפעלת מערך הסעות בשבתות לים ולמוקדי הבילוי בהרצליה. מדובר בשירות הסעות שאותו העירייה הודיעה כי תפעיל החל מה-1.7, בשבתות ובחגים, ללא כל עלות לתושבים.

הדתיים זועמים: ראש העיר רוצה אוטובוסים בשבת
הרצליה: ילד בן 11 מוביל "מאבק שבת" נגד גרמןיוזמת ההסעות נולדה לאחר שעיריית הרצליה, בראשותו של פדלון, משכה את העתירה לבג"ץ בנושא, שאותה הגישה מי שקדמה לו בתפקיד, יעל גרמן. עם משיכת הבג"ץ, התחייב ראש העירייה כי יפעיל שאטלים לחופי הים בחינם לתושבים, ואכן בשבוע שעבר הוא הודיע על הוצאת היוזמה לפועל.

אלא שהיוזמה של פדלון גורפת התנגדות רבה מצד הציבור החרדי ונציגיו. "השר דרעי מתנגד להפעלת ההסעות בשבתות", נמסר השבוע מלשכת השר דרעי, "והוא בעד השארת הסטטוס-קוו בהרצליה.
השבוע נערכה פגישה בעניין זה בינו לבין שר הבריאות, יעקב ליצמן, וח"כ משה גפני, ובכוונתו אף לפנות לראש הממשלה בעניין".

במקביל להתנגדות השר, ל"ידיעות השרון" נודע כי גם הרב הראשי להרצליה, הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ', מתנגד בתוקף להפעלת ההסעות בשבתות והוא אף פנה לעירייה בעניין, בניסיון לבטל את ההחלטה. "צריך לשמור שבת", הוא אומר השבוע. "כל דבר שהעירייה מפעילה נגד השבת הוא פסול ביותר".

הרב יעקובוביץ' מוסיף, כי הוא מקווה שהעירייה תחזור בה מההחלטה, אך סירב לפרט כיצד הוא פועל על מנת לבטלה. "זה כעת בשלבים של הסרת היוזמה", מסר.

עוד נודע, כי התקיימה בנושא פגישה בין רב העיר לבין פדלון ומנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא. בפגישה נכח גם חבר מועצת העיר, אלעד צדיקוב, שהתבטא אף הוא בחריפות נגד ההחלטה בשבוע שעבר. "בהתאם לפגישה, נשלח ביום שלישי השבוע מכתב לעיריית הרצליה המציב קשיים פורמאליים רבים בהפעלת ההסעות בשבת בהרצליה, ומעמת את העירייה עם תקנת משרד התחבורה, על איסור הפעלת תחבורה ציבורית בשבת", מסר צדיקוב.

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה תיישם את החלטת מועצת העיר. הקו יפעל באופן מידתי ונועד לשרת אוכלוסיות רחבות ולאפשר להם להגיע לחוף הים, הפארק או, על פי צורך, אל המרכז הרפואי שבמערב העיר. המיניבוס יעבור אך ורק בצירי תנועה ראשיים, ללא כל הפרעה למנוחת ציבור".