צילום אילוסטרציה: נמרוד גליקמן ועד ההורים העירוני בהרצליה, יחד עם ועד ההורים של תיכון "הראשונים" וועד מורי בית הספר, הגישו לאחרונה התנגדות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה, בגין תוכנית הבנייה המתוכננת על השטח שמשמש כיום כמגרש החנייה של התיכון, ברחוב שמשון הגיבור. מדובר בשטח בבעלות העירייה, המכיל כ-60 מקומות חנייה. כעת, מתכננת העירייה לבנות על השטח בניין בן תשע קומות הכולל 40 יחידות דיור.

אשת ראה"ע, השטח שבבעלותה ופרויקט הבנייה
השכנים נגד גינדי: בונה בלילות בשוק הסיטונאי"זו תוכנית בלתי סבירה בעליל, הלוקה בפגמים מהותיים", נכתב בהתנגדות, שהוגשה באמצעות עו"ד ארנון לנדה. "בבית הספר קיים אולם ספורט המשרת גם את הציבור הרחב ומתקיימים בו טקסים ואירועים עירוניים.
התנגדות זו מייצגת אינטרסים של רבים אחרים, ומטרתה למנוע גם מהם עוול וסבל".

עוד נטען כי בתקופת הבנייה ייגרם סיכון בטיחותי לתלמידים, כמו גם קשיים של ממש באיתור מקומות חנייה באזור. "אם לא די בכך שמגרש החנייה היחיד ייעלם כלא היה, גם הגישה לאזור תהפוך קשה פי כמה", נכתב.

בנוסף, נטען כי כפועל יוצא מהתוכנית, תימנע כל אפשרות להרחיב את בית הספר בעתיד, מה ש"עלול לפגוע באיכותו".

"ההחלטה לבנות על המגרש היא החלטה שגויה", אומר אייל פביאן, יו"ר ועד ההורים של התיכון. "בית הספר זקוק לשטחים עתידיים להתפתחותו. בנייה עליו תיצור חוסר שוויון בין התיכונים העיקריים בעיר".

מהעירייה נמסר: "המגרש המדובר הוא מגרש עירוני, המיועד לבניית דיור בר השגה, אשר שימש כמקום חנייה חינמי לציבור. עם הודעת העירייה על ההחלטה לבנות בשטח, הוצעה למורים תוכנית חנייה מסודרת, הכוללת מקומות שמורים, בשלושה שטחים הסמוכים לבית הספר. הבנייה תיעשה תוך שמירה מרבית על בטיחות וביטחון הילדים, והקפדה על מניעת הפרעה ללימודים"